Про це заявив народний депутат від ВО «Свобода», голова Волинської обласної організації ВО «Свобода» Анатолій Вітів, інформує власкор «Вголосу».

«Вибори» російських окупантів на Донбасі стали можливими і через те, що в окремих представників української влади бажання кулуарно домовитися з агресором ціною втрати українського суверенітету і території стало визначальною рисою їхньої зовнішньої політики. «Свобода» була проти так званих Мінських домовленостей, які легалізували російську окупацію частини районів Донбасу. Лише фракція ВО «Свобода» у Верховній Раді 16 вересня не підтримала зрадницькі за своїм змістом законопроекти про особливий статус окремих районів Донецької і Луганської області та амністію для російських терористично-загарбницьких зграй. Ми попереджали Порошенка, Яценюка і Турчинова та групи орієнтованих на них депутатів, що домовленості із Росією нічим хорошим не завершаться. Тоді нас не почули. А тепер ми отримали на Сході нову Абхазію чи Придністров’я. А Росія – військову базу, з якої будь-якої миті може початися повномасштабне вторгнення в Україну», – зазначив Анатолій Вітів.

Націоналіст висловив обурення млявістю і нерішучістю українського керівництва, реакція якого на постійне і регулярне порушення так званого перемир’я на Сході є запізніла, неадекватна або й взагалі відсутня.

«Ніякого миру на Сході немає. І усі про це знають. Там щодня гинуть наші хлопці. Там вбивають українців Донбасу, які опинилися на окупованій території. Точаться бої за аеропорт, за стратегічні населені пункти. За таких умов військове командування країни демонструє злочинну недбалість. В умовах війни РНБО мала б збиратися за кілька годин та оперативно реагувати на ситуацію, яка змінюється. А вона збирається аж через дві доби. Таке враження, що люди, які відповідають за оборону країни, перебувають десь у відпустці чи на морях. Нерішучістю, слабкістю і здачею національних інтересів державу не захистити. Її можна лише втратити. Мінські угоди порушувалися з першого ж дня після їх укладення. Але до нашої влади це, очевидно, не доходить. Досить гратися в закулісні переговори і вести чергові торги з російськими окупантами! Треба вводити воєнний стан на території Донбасу, про що ще з весни говорила «Свобода», захистити наших хлопців на лінії фронту і завдати контрудару по московському агресору, який зараз активно готується до наступу», – наголосив він.