Виборчий процес на Львівщині пройшов спокійно.
Про це сьогодні на прес-конференції повідомив голова Львівської обласної громадської організації “Комітет виборців України” Роман Кошовий.
У голосуванні взяли участь 75% виборців.
Непокоючими факторами він назвав те, що на багатьох дільницях закінчилися бюлетені (в основному через те, що на багатьох бюлетенях помилково поставили печатку “вибув” навпроти одного з кандидатів). Бюлетені довозили з ТВК. В с. Зарічне (128 виборча дільниця) близько 100 виборців чекали на те, щоб їм довезли бюлетені.
Щодо побиття одного зі спостерігачів у Дрогобичі (38 дільниця), то група відразу відреагувала і виїхала на дільницю, однак, спостерігач зовсім не був побитий. Відповідно, склали акт, що ніякого побиття не було.
В останню годину голосування всі черги розійшлися і виборці змогли нормально проголосувати.
У всіх виборчих округах масово працювали суди. В середньому в кожній ДВК було розглянуто близько 300 скарг. Зокрема, районний суд Дрогобича розглянув 200 скарг. Майже всі скарги були вирішені позитивно.
Екзит-пол був проведений на 100 дільницях.
У 125 виборчому окрузі на 77-й дільниці зняли голову дільниці, який видавав по 2-3 бюлетені в одні руки.
Найсуттєвіше порушення – злочинне ставлення до формування списків виборців в цьому винні органи місцевої влади і представники державних органів.
“Ця халатність призвела до того, що багато виборців не змогли скористатися своїм правом голосу”, ― зазначив Роман Кошовий.