Попередні результати перших праймеріз Демпартії США в Айові показали впевнене лідерство Берні Сандерса й Піта Буттіджича, які суттєво посунули Джо Байдена.

Про це повідомляє The Hill.

"Хай там що станеться сьогодні, я маю намір змагатися на кожному кроці свого шляху і боротися за кожен ваш голос", – цитує видання Байдена.

Штат Айова став першим у США, де проходять праймеріз – вибори єдиного кандидата в президенти всередині партії. І якщо в республіканському таборі все зрозуміло (тут основним кандидатом на тлі кількох формальних суперників виступає Дональд Трамп), то у демократів точиться справжнісінька битва.

За попередніми результатами, несподівано високу підтримку здобули сенатор Берні Сандерс та мер міста Саут-Бенд Піт Буттіджич. Поки голоси ще остаточно не підраховані, Байден відстає від лідерської групи на 4-6%.

Тим часом у штабі Байдена висловили впевненість, що він увійде до трійки переможців в Айові.

Як показують соцопитування, колишній віцепрезидент зберігає першість у низці штатів, а також серед різних груп виборців. Зокрема, він має потужну підтримку в середовищі афроамериканців, зазначає видання.