Про це заявила прес-служба ПАТ «Укртрансгаз».

«Сьогодні о 14.20 було виявлено розгерметизацію магістрального газопроводу з возгорянням. З 15 до 16 години оперативно були проведені роботи по локалізації ділянки пошкодженого газопроводу. Станом на 16.15 полум’я погашено», - наголошено в повідомленні.

Внаслідок виникнення надзвичайної ситуації жертв та постраждалих немає.

Пошкоджену ділянку газопроводу перекрито на компресорних станціях з двох боків. Перекрита відстань складає близько 20 км. Потік газу переведено на паралельну нитку газопроводу. Охоронна зона кожної нитки складає близько 250 м.

«Таким чином, завдяки конструктивним особливостям української газотранспортної системи та налагодженим протоколам реагування, ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» оперативно впорався з надзвичайною ситуацію та продовжує забезпечувати як безперебійне постачання газу споживачам України, так і транзит в країни Європи.  

З урахуванням того, що в даний момент українська ГТС працює в нестандартному режимі через припинення постачання газу в Україну з Російської Федерації, оперативна локалізація пошкодження є черговим підтвердженням надійності української ГТС», -  наголосила прес-служба.

На місці події працюють співробітники ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» та виконують заходи відповідно до діючого в компанії плану ліквідації аварійних ситуацій.

Причини виникнення пошкодження газопроводу з’ясовують слідчі органи.

Нагадаємо, сьогодні, 17 червня, на Полтавщині стався вибух на газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород».

«Уренгой-Помари-Ужгород» - експортний газопровід, з'єднує Уренгойське газове родовище та газові родовища півночі Західного Сибіру із Ужгородом. Далі газ транспортується кінцевим споживачам у Центральній та Західній Європі.