Ці дані підтверджує Державна міграційна служба, передає «Українська правда».

У центральному ВВІРі Київської області (обласному управлінні ДМС) заявникам у понеділок повідомляють, що система «працює в тестовому режимі» й документи не приймають.

У прес-службі ДМС визнали, що перші заявники зможуть подати документи на «біометрику» лише через тиждень.

«Юридично видача біометричних закордонних паспортів розпочалася з 1 січня, однак технічно станом на сьогодні, 5 січня, документи для їхнього оформлення не приймають. Це пов’язано з новорічними святами. Але вже 12 січня можна буде подавати документи», заявив керівник прес-служби ДМС Сергій Гунько.

Між тим на першому етапі – в січні – по всій Україні працюватимуть лише 30 робочих місць зі збору біометричних даних.

«Зрештою буде обладнано 600 робочих місць. Ми забезпечили захищений зв’язок та закупили необхідне обладнання, але воно ще не надійшло в Україну через те, що гроші було виділено пізно. Ми очікуємо, що орієнтовно 20 січня обладнання привезуть у країну, тоді документи на біометричні паспорти прийматимуть у повному обсязі», –  запевнив Сергій Гунько.

«Можна стверджувати, що в лютому всі підрозділи ДМС, які нині проводять видачу паспортів для виїзду за кордон, оформлюватимуть також чипові (біометричні) документи. При цьому, щоб оформити паспорт усім охочим, кількість робочих місць буде збільшено вдвічі – нині їх приблизно 300, буде 600», – заявив представник ДМС, зазначивши, що наразі не може назвати точну дату початку видачі біометричних паспортів.

Нагадаємо, видачу біометричних паспортів мали розпочати з 1 січня 2015 року. Такий паспорт коштуватиме більше ніж 500 грн.