Як повідомляє «Цензор.НЕТ» з посиланням на REUTERS, про це сказав віце-президент «Лукойла» Леонід Федун, виступаючи на нафтогазовому форумі.

«Високі темпи падіння видобутку нафти на перехідному фонді свердловин обмежують зростання видобутку в РФ. Падіння видобутку на перехідному фонді необхідно компенсувати новим бурінням», – йдеться у доповіді.

Федун також повідомив, що приріст запасів «Лукойла» за підсумками 2014 року «буде більшим як 100 відсотків», а рівень видобутку нафти компанії збережеться або трохи зросте 2014 року і стабілізується 2015 року.

За його прогнозом, рівень світової ціни на нафту до кінця 2014 року становитиме $80-90 за баррель і утримається у цьому діапазоні наступного року.

Зазначимо, що Росія поки що посідає перше місце у світі з видобутку нафти, але відчуває проблеми з підтримкою обсягу видобутку через виснаження родовищ у головному регіоні нафтопромислу – Західному Сибіру. Їх місце мали зайняти ресурси важковидобувних і шельфових покладів, але криза у відносинах із Заходом через Україну закрила російським компаніям доступ до технологій і ринку капіталу, а зниження міжнародних цін на нафту, що почалося, ставить під удар інвестиції в галузь.