На зміну вигнаним російським дипломатам прибудуть нові, натомість так і не покарано винних в отруєнні колишнього російського шпигуна Скрипаля, не знищено і здатність Росії фінансувати операції, спрямовані проти країн Заходу, заявляє оглядач-міжнародник Леонід Рагозін, передає Голос Америки.

Країни Європи та США майже синхронно заявили про видворення російських дипломатів у відповідь на отруєння на території Великої Британії колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля. ЄС, США, Велика Британія офіційно покладають відповідальність на Москву.

Стало відомо, що США видворять 60 російських дипломатів (офіційне повідомлення називає їх «розвідниками»), Україна – 13, Литва – 3, Латвія –1, Польща, Німеччина та Франція – по 4. Загалом, як відзначила голова уряду Великої Британії Тереза Мей, 18 різних країн сьогодні висилають понад 100 російських дипломатів.

Повідомляється, що у США також закриють російське консульство у Сіетлі. Загалом у США, за повідомленнями, нині лишається 40 російських розвідників.

«За ними буде легше слідкувати ФБР», – наводить слова представника Білого дому з приводу видворення дипломатів журналіст CBS Марк Ноллер.

Попри розмах заходів проти російських розвідників та дипломатів, не всі переконані, що такі заходи є адекватним покаранням за отруєння Сергія Скрипаля та ширше – за російську агресію проти Заходу.

«Видворення дипломатів посилює зв'язок між Путіним та його виборцями, тому що укріплює їх сприйняття Росії, як країни, яку з усіх боків обступили вороги. Натомість санкції проти активів державної мафії послабили б цей зв'язок, тому що росіяни не співчувають клептократам з Росії, які живуть у Лондоні», – пише оглядач-міжнародник Леонід Рагозін.

«Проте відігравання на публіку сценаріїв 'холодної війни' зараз вигідне обом сторонам. Вигнали цих дипломатів, значить нові російські дипломати займають їх місце і отримають досвід роботи в нових країнах. Але ж не дипломати керують грошима мафіозної держави і не вони страчують подвійних агентів», – відзначив Рагозін.

Загалом же міжнародні коментатори, ЗМІ та експерти відзначають масштабність видворення дипломатів.

«Ого! Я не очікував такого масштабу від США після того, як у грудні 2016 Обама вигнав 35 російських дипломатів, але тепер можна скласти уявлення, скільки ж розвідників має Росія і скільки реальних дипломатів у США», – заявив Ян Бонд, директор з питань міжнародної політики у Centre for European Reform (Лондон).

«Прекрасно бачити, як західний альянс підтримує Велику Британію цим масовим видворенням. Ось так і треба використовувати важелі впливу проти Росії та Путіна. А також треба заарештувати активи та взятись за підручних Путіна, які займаються російськими хакерськими програмами», – переконаний Арі Флайшер, колишній прес-секретар Білого дому в адміністрації Джорджа Буша-молодшого.

Не лишилась без уваги і Україна, яка сьогодні видворила 13-х представників російського дипломатичного корпусу.

Як повідомляється, росіянам дається тиждень для того, щоб залишити територію США.