Про це Вєренцов заявив у коментарі Вголосу, давши оцінку діям львівських судів в контексті рішення у справі Вєренцов проти України.

«Рішенням Європейського суду встановлено, що колишня суддя Галицького районного суду Серьодкіна І.М. та суддя Львівського апеляційного суду Романюк М.Ф. порушили моє законне право на справедливий розгляд справи безстороннім судом, (порушено ст. 6 п. 1 Конвенції з захисту прав людини). Окрім того колишня суддя Галицького районного суду Серьодкіна І.М. порушила моє законне право на те, що я маю бути негайно і детально бути поінформованим про характер і причини обвинувачення, мати час і можливість, необхідні для підготовки свого захисту, використовувати юридичну допомогу захисника, вибраного на власний розсуд, допитувати свідків обвинувачення або вимагати, щоб їх допитали, а також вимагати виклику й допиту свідків захисту на тих самих умовах, що й свідків обвинувачення (порушення ст. 6 п. 3 Конвенції з прав людини), – каже правозахисник.

«Європейський суд з прав людини дійшов до висновку, що «мало місце порушення статті 6 п. 1 Конвенції з захисту прав людини, у зв'язку з відсутністю адекватних міркувань в рішеннях національних судів», а це означає негативну оцінку стану дотримання законодавства суддями України, і дозволяє розпочати кримінальне провадження стосовно колишньої судді Галицького районного суду Серьодкіної І.М., судді Львівського апеляційного суду Романюка М.Ф. відповідно до ст.375 Кримінального Кодексу України. («Постанова суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови», яка передбачає обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк від двох до восьми років»)», – додав він.

Також Вєренцов дав оцінку дій міліції.

«Європейський суд з прав людини дійшов висновку, що у зв’язку відсутністю чітких і повних законів, які встановлюють правила проведення мирних демонстрацій та покарання за порушення порядку проведення мирних демонстрацій, дії міліції в особі майора Маруняка Галицького райвідділу міліції м. Львова по припиненню неіснуючих порушень не можуть вважатися законними. Рішення Євросуду заборонило українській міліції застосовувати до мітингувальників адміністративну та кримінальну відповідальність, згідно ст., ст. 185-1, 185-2 КУпАП, якими передбачено адміністративні покарання за Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, якими накладаються штрафи, виправні роботи, або адміністративний арешт до п'ятнадцяти діб».

«Суд зазначає, що українським парламентом ще не врегульовано порядок проведення мирних демонстрацій, хоча ст.. 39 і 92 Конституції чітко вимагають, щоб така процедура була встановлена законом, тобто на підставі акту українського парламенту. Таким чином, Суд робить висновок, що втручання в право заявника на свободу мирних зібрань не було передбачено законом, – каже захисник.

«Суди України при розгляді справ про заборону мирних зібрань не мають законного права використовувати при винесенні судового рішення Нормативні акти СРСР допоки Верховна Рада України не прийме спеціальний закон який врегулює правила проведення мирних демонстрацій та зібрань», – зазначив він.

На думку Вєренцова, рішенням Європейського суду було встановлено, що порушення Конвенцій і законів сталося по вині державних органів (колишня суддя Галицького районного суду Серьодкіна І.М., суддя Львівського апеляційного суду Романюк М.Ф, майора Маруняка Галицького райвіділу міліції м. Львова).

«З цього випливає висновок, що Україна в особі уповноважених державних органів має право звернутися з регресною вимогою до майна судів, які виносили незаконні рішення та до міліцонерів, які проводили незаконне затримання і які мають солідарно повернути кошти за нанесені збитки державному бюджету у розмірі 6000 Євро», – каже Вєренцов.