Про це повідомляє Газета UA

Це історія про українця, вояка французького іноземного легіону. Він отримує завдання вивезти з окупованої Чечні дочку генерала. Роман вийшов у 2001 році під назвою «Елементал». Тоді отримав гран-прі «Коронації слова». Зараз його перевидали.

«З усіх моїх творів цей вийшов найдинамічнішим й найгостросюжетнішим, але не мав великого резонансу. Ми з видавцем подумали, що можливо назва декого відлякує. «Елементал» – важка і не зрозуміла. Читачі думають, що може щось про релігію. Через те вирішили назвати прозоріше», – каже Василь Шкляр.

В основу сюжету лягли реальні події порятунку дружини першого президента Чечні Алли Дудаєвої. З нею Василь Шкляр був знайомий особисто.

«В1996 році Аллу Дудаєву затримала російська служба ФСБ, якраз після загибелі чоловіка Джохара Дудаєва . Намагалася покинути Чечню і вилетіти до Туреччини, однак в аеропорту Нальчика її схопили. Закрили в особняку під Москвою. Не знали, як з нею повестися. У Єльцина на носі були президентські вибори, думав якось її використати. З ув'язнення її визволили українці. Коли російські спецслужби її розшукували, я пив з нею каву в Карпатах. Моя книга – не копія подій. В книжці наш легіонер рятує не Аллу Дудаєву. Має своє окреме завдання», – каже письменник.