Львівський міський голова Андрій Садовий призначив на п’ятницю, 15 січня, чергове засідання нелегітимного Виконавчого комітету. На цьому зібранні чиновники Садового вкотре спробують роздерибанити 2,6 га землі у так званому “гетто на Щурата”. Упродовж тривалого часу це незаконне рішення особисто лобіює екснардеп від “Самопомочі” Олег Лаврик в інтересах одного зі спонсорів “Самопомочі” Володимира Хоми. Активісти збираються на протест під львівську Ратушу перед початковм засідання та закликають львів’ян долучатися, щоб захистити своє майно.

Як уже писав “Вголос”, неформальні торги довкола того, хто забудовуватиме цю ділянку, тривають вже понад 2 місяці. Суть у тому, що, згідно з домовленостями чиновників, визначений забудовник буде змушений виплатити “подяку” власникові ділянки – у розмірі 15% від собівартості кожного квадратного метра забудови. На згаданій ділянці планують забудувати 60 тис. м кв., собівартість одного метра – 400 доларів. Відповідно, йдеться про відкат щонайменше у 3,5 млн доларів. Інформація про те, хто є кінцевим власником цієї ділянки (а, відповідно – хто є одержувачем відкату) – прихована. Досі “кулуарні” торги відбувалися через те, що чиновники Садового намагалися “вибити” із забудовників якомога більшу ціну.

Протягнути цей дерибан вперше спонсори Садового намагалися через день після його офіційного затвердження на посаді міського голови за результатами останніх місцевих виборів – 27 листопада 2020 року. Тоді Садовий терміново призначив позачергове засідання виконавчого комітету, однак згодом скасував його (після того, як депутати та ЗМІ зчинили скандал через згадане рішення).

Зокрема, депутат Львівської міської ради від “Європейської солідарності” Сергій Івах вказував на те, що таке рішення є незаконним, а також підкреслював, що проектом відповідного житлового комплексу займається фірма, яка раніше розробляла проект скандального готелю радника Садового на вулиці Вороного у центрі Львова.

Після цього спонсори Садового ще кілька разів намагалися втілити цю аферу, однак через увагу ЗМІ та депутатського корпусу їм це не вдавалося.

Востаннє організувати дерибан вони спробували в останній день 2020 року – 31 грудня. Тоді Садовий призначив нелегітимне засідання на 10.00 год ранку і спробував приховати це від депутатського корпусу й ЗМІ. Коли ж про зібрання таки стало відомо, мер раптово переніс його майже на передноворічний вечір – 16.00 год. Очевидно, таким чином міський голова сподівався позбутися уваги журналістів й громадськості, зважаючи на святковий час. Проте вже за кілька годин, коли до Ратуші почали сходитись депутати і активісти, Садовий і зовсім скасував це засідання.

До слова, нинішній склад виконавчого комітету є повністю підконтрольним Андрієві Садовому, адже був сформований його більшістю у минулому скликанні Львівської міської ради. Крім того, сьогодні цей виконком є вже нелегітимним, адже повноважень набрало нове скликання ЛМР, яке, згідно з законом, повинне затвердити новий склад відповідного органу. Слід зазначити, що попри готовність і неодноразові пропозиції депутатського корпусу вирішити це питання, міський голова Садовий з ним всіляко затягує.