Конгресмени США Джо Вілсон та Еммануель Клівер внесли до Конгресу законопроєкт щодо підтримки свободи віросповідання на території України, в якому засуджують утиски Росією вірян в Криму та на Донбасі.

Про це повідомляє “Голос Америки”.

Клівер заявляє, що Кремль переслідує мирні релігійні громади в окупованому Криму та на Донбасі жорстокіше, ніж в РФ. Уряд Росії порушує міжнародне гуманітарне право та міжнародні зобов’язання з поваги та захисту релігійних свобод.

Вілсон додав, що “більше ніж п’ять років Росія незаконно окуповує Крим та контролює частину Донбасу збройними формуваннями, якими вона командує”. За його словами, найманці Кремля викрадають, ув’язнюють та катують людей в цих регіонах за їх віру.

Внести законопроєкт до Сенату США планують цього тижня.

У ньому вказується, що порушення, які Росія здійснює на окупованій та контрольованій території, в основному спрямовані проти Православної Церкви України, Української Греко-католицької Церкви, протестантів та Свідків Єгови.

Згідно з проєктом закону, президент США буде зобов’язаний брати до уваги порушення прав вірян і вносити Росію до переліку країн, дії яких викликають особливу стурбованість в цій сфері.

Нагадаємо, що США розглянуть введення санкцій проти Росії наступного тижня.