Кіднепінг не особливо поширений в Україні, але батькам все одно потрібно уважніше стежити за своїми дітьми, пише «Сегодня».

Уповноважений президента України з прав дітей Михайло Кулеба зазначив, що частина провини за викрадену в Києві дівчинку несе безпосередньо сам батько. Кулеба заявив, що батьки маленьких дітей, які ще не можуть за себе постояти, повинні бути уважнішими.

«Це стосується, до речі, і дітей 2, 3 і 5 років. Якщо навіть подивитися (за статистикою, – ред.), які діти гинуть або отримують серйозні травми, то це, переважно, маленькі діти, за якими потрібен догляд. Тому тут як раз така історія, яка показує, що, на жаль, батько не розумів, які можуть бути наслідки його дій», – розповів Кулеба.

На своїй сторінці в «Facebook» Кулеба опублікував докладну інструкцію, як не допустити викрадення дитини. Він виділив кілька ключових пунктів:

- не залишати дітей від 0 до 7 років на самоті або ж з малознайомими людьми;

- будувати довірчі відносини з дитиною, щоб він міг розповісти про свої побоювання і не шукав «надійний друзів» у незнайомцях;

- вчити дитину, якщо незнайомець візьме його за портфель або за руку, потрібно голосно кричати «Хто ви? Я вас не знаю».

Уповноважений з прав дітей також зазначає, що дитину потрібно застерігати, але не залякувати, щоб не створити для нього стресову ситуацію і не налаштувати вороже до всього соціуму.

За словами Костянтина Бушуєва, заступника голови Національної поліції України, діти – це найбільш вразлива соціальна категорія населення. Так, за офіційними даними, у 2015 році в Нацполіцію надійшло більше 4,5 тисяч повідомлень про зникнення дітей, в 2016 році таких повідомлень вже було близько 6 тисяч – тобто кожен день в Україні пропадає 16 дітей.

«За 8 місяців цього року в поліцію вже надійшло 5075 повідомлень про зникнення дітей. Потрібно сказати, що у нас досить позитивна динаміка по частині їх пошуку», – зазначив Бушуєв.

Як правило, дітей зазвичай знаходять протягом доби після зникнення. Всі ці випадки – не тільки викрадення, діти часто і самі йдуть з дому через несприятливу обстановку в сім'ї, скандали, вплив однолітків або інші причин. За статистикою, 75% випадків – це підлітки від 13 до 17 років, які пішли з дому. Правда, опиняючись на вулиці, вони піддаються великому ризику і можуть стати жертвами зловмисників.

Відзначається, що якщо дитина зникла, потрібно відразу ж звертатися в правоохоронні органи, а не чекати трьох днів після його зникнення.

 

«Вголос»