Служба безпеки України викрила посадовців Головного Управління Державної податкової служби у Рівненській області на систематичному отриманні хабарів від власників точок продажу алкогольних напоїв.

Як інформує пресслужба СБУ, протиправну схему створили співробітники Управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів.

Зазначається, що податківці вимагали від місцевих приватних підприємців, які займаються продажем алкоголю, плату за нестворення штучних перешкод у веденні бізнесу. Вартість такого «абонемента» щомісяця становила $150 з кожної торговельної точки. Гроші збирали раз на 4 місяці. За цей період кожен із 16 районів області сплачував у середньому понад півмільйона гривень.

Днями у місті Дубровиця правоохоронці затримали головного державного ревізора-інспектора податкової під час отримання $600 хабара у гривневому еквіваленті. В автомобілі посадовця виявлено ще майже $2 тисячі у різних валютах.

Відкрито кримінальне провадження, затриманому повідомлено про підозру.

Триває досудове слідство.

Як відомо, правоохоронці провели понад 20 обшуків в приміщеннях Державної податкової служби Львівщини, співробітників якої підозрюють у махінаціях з податком на додану вартість.