Про це сьогодні повідомив глава Національної поліції України Сергій Князєв.

За словами посадовця затримання зловмисників стало фінальною стадією реалізації оперативної інформації цілої низки підрозділів кримінальної поліції п’яти областей, які документували незаконну діяльність злочинного угруповання, яке вчиняло розбійні напади на помешкання громадян по всій країні.

Минулоріч працівники Департаменту карного розшуку Національної поліції України спільно з оперативниками поліції Київської та Кіровоградської областей отримали оперативну інформацію про злочинне угрупування, яке діє на території України та вчиняє розбійні напади.

Під час перевірки отриманої інформації поліцейські отримали підтвердження у можливій причетності зловмисників до вчинення понад 10 тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, за якими були розпочаті кримінальні провадження. Група «спеціалізувалась» на вчиненні розбійних нападів та крадіжок з домоволодінь.

Під час проведення документування злочинної діяльності зловмисників оперативники дізнались, що вони планують вчинити розбійний напад на домоволодіння 52-річного мешканця Черкаської області. Поліцейські провели комплекс слідчих (розшукових) дій та встановили всіх учасників злочинного угруповання. 

До проведення операції із їхнього затримання були задіяні спецпризначенці підрозділу КОРД. Затримання зловмисників відбувалось у момент вчинення ними спланованого розбійного нападу у якому брали участь троє учасників угруповання. Один із них чинив збройний опір співробітникам поліції та під час затримання був смертельно поранений. Інших – затримано за статтею 208 КПК України та повідомлено про підозру у вчиненні низки кримінальних правопорушень.

За адресами проживання усіх учасників злочинної групи та їхніх близьких проведено понад 20 обшуків. Вилучено речові докази, які підтверджують їхню причетність до вчинення серії розбійних нападів та крадіжки з домоволодіння.

Зокрема, поліція вилучила аудіо- і відеотехніку, ювелірні вироби, травматичну та мисливську зброю, мобільні телефони, планшети, військову форму, «балаклави», зброю, а також бойові гранати.

Ще двох учасників злочинної групи, у тому числі організатора, оголошено у розшук. Слідство триває.