Викиди вуглекислого газу в світі в розпал періоду дії обмежувальних заходів під час пандемії коронавірусу в квітні скоротилися на 17%.

Про це повідомляє агентство CBS з посиланням на дослідження міжнародної групи вчених з організації Global Carbon Project.

У США минулого місяця обсяг викидів зменшився приблизно на третину. Найзначніше цей показник зменшився, зокрема, в Каліфорнії.

При цьому, в Індії викиди СО2 скоротилися на 26%, в Європі - на 27%. У Китаї скорочення майже на чверть викидів було зафіксовано в лютому - саме тоді в цій країні діяли численні заходи щодо стримування поширення коронавірусу.

За підрахунками вчених, рівень викидів за цей рік буде нижчим на 4-7%, ніж у 2019 році. Цей показник залежатиме від того, як довго діятимуть обмежувальні заходи. Так, якщо в силі залишаться найсуворіші заходи протягом усього року, то скорочення буде біля 7%, якщо заходи будуть зняті найближчим часом, то цей показник складе 4%.

Дослідники зазначають, що на тлі зняття низки обмежень рівень викидів СО2 до 30 квітня в світі збільшився на 3,3 млн тонн на день.

Вчені вважають, якби країни дотримувалися скорочень викидів вуглекислого газу на рівні квітня не тільки під час пандемії, але протягом кількох десятиліть, то, можливо в результаті, вдалося б уникнути нагрівання планети на 1,9 градуса за Цельсієм.

У дослідженні йдеться, що практично половина скорочень викидів сталася від зменшення використання транспорту, головним чином легкових і вантажних автомобілів. На зниження руху авіатранспорту припадає лише 10% від загальної кількості скорочення викидів.

Ввчені з різних країн вже проводили подібні дослідження і фіксували поліпшення стану повітря в зв'язку з введеними для боротьби з коронавірусом обмеженнями, зокрема на транспорт і на роботу промислових підприємств.

Наприкінці квітня Центр досліджень енергетики та чистого повітря (CREA) повідомив, що поліпшення якості повітря через введені обмежувальні заходи призвело до зниження показника смертності в Європі від захворювань, викликаних забрудненням повітря. За підрахунками центру, завдяки скороченню шкідливих викидів в атмосферу в європейських країнах вдалося за квітень уникнути близько 11 тис. смертей внаслідок захворювань, пов'язаних із поганою якістю повітря. Найбільш високі показники щодо кількості смертей, яких вдалося уникнути, зафіксовані в Німеччині, Великій Британії, Італії, Франції та Іспанії.