Засуджені у справі катастрофи Су-27 під час авіашоу у Львові в липні 2002 року командир екіпажу Су-27 Володимир Топонар, член екіпажа Юрій Єгоров, який був заступник командуючого 14-го авіакорпуса, керівник польотами Анатолій Третьяков просять Верховний Суд скасувати вироки. Про це повідомив адвокат ще одного засудженого - помічника керівника польотами на авіашоу Юрія Яцюка Віталій Домашовець, передають "Українські Новини".

Домашовець нагадав, що вирок його підзахисного був оскаржений раніше, а тепер і інші засуджені підготували касаційні скарги у Верховний Суд. "Усі вони вже написали касації", - сказав адвокат, нагадавши, що в п’ятницю минув останній день, коли це було можливо.

Ще один адвокат Яцюка Ярослав Зейкан заявив, що адвокати інших засуджених відмовилися них захищати. "Наші льотчики залишилися без адвокатів і Бог їм суддя, цим адвокатом, що їх залишили", - відзначив він.

За словами Зейкана, вирок суду у цій справі - необ’єктивний, оскільки при його винесенні на суд чинили психологічний тиск потерпілі в результаті катастрофи. "За допомогою цього вироку намагалися якось залікувати рани тих людей, що невиліковні», - відзначив адвокат.

За словами льотчиків, катастрофа Су-27 була викликана багатьма факторами. Вони визнають, що при виконанні фігури пілотажу Топонар зробив зайвий маневр, що привів до падіння літака, однак указують, що суть проблеми в тому, що літак виконував ці фігури прямо над глядачами.

Як повідомлялося, адвокат Домашовець оскаржив у Верховному Суді вирок його підзахисному Яцюку. 24 червня Військовий суд Центрального регіону засудив обвинувачуваних у справі катастрофи літака Су-27 у Львові в липні 2002 року до 4-14 років позбавлення волі. Зокрема, суд присудив Яцюка до 5 років позбавлення волі (з відшкодуванням збитком державі в розмірі 0,7 млн. гривень). Яцюк був узятий під варту в залі суду. Суд визнав Яцюка винним по ст. 416 (порушення правил польотів або підготовки до них, а також порушення правил експлуатації літальних апаратів, що призвело до катастрофи або до інших важких наслідків).

30 листопада 2004 року Військовий суд Центрального регіону почав розглядати на виїзному засіданні у Львові кримінальну справу у катастрофі Су-27.

У липні 2002 року на аеродромі "Скнилів" у Львові під час авіашоу розбився військовий літак Су-27, внаслідок чого на місці загинули 74 людини, 3 померли в лікарні і постраждали 292 особи.

proUA