Минулого тижня винищувачі НАТО, котрі патрулюють повітряний простір країн Балтії, сім разів вилітали на перехоплення російських літаків, що летіли із вимкненими транспондерами у Калінінградську область.

Польські та німецькі пілоти піднімали машини для розпізнання російських військових літальних машин над Балтійським морем, повідомляє Польське радіо.

Нині Польща виконує роль провідної країни в операції НАТО Baltic Air Policing.

За інформацією литовського міністерства оборони, не усі російські літаки мали увімкнені радіолокаційні пристрої і представлений попередньо план польоту. 5 лютого винищувачі НАТО виявили російський військовий літак Ан-26, що летів у Калінінградську область. Наступного дня винищувачі Альянсу розпізнали бомбардувальник Іл-22, що також летів у напрямку Калінінграду. Його супроводжували російські багатоцільові винищувачі Су-35.

Того ж дня вдалося розпізнати теж два літаки Су-24М, що летіли із вимкненими радіолокаційними пристроями. 7 лютого літаки НАТО тричі піднімалися у повітря.   Також, пілоти ідентифікували літаки Ан-26, Іл-22 та винищувачі Су-35, що летіли в Калінінградську область. Тільки в Іл-22 був увімкнений транспондер. 8 лютого пілоти розпізнали російський Іл-78. Літак летів тим самим маршрутом і цього разу, крім увімкненого радіолокаційного зв’язку, він раніше представив свій план польоту.

Польща є одним із найактивніших учасників операції Baltic Air Policing, у якій вона вже увосьме бере участь. Польські винищувачі F-16 розгорнуті на авіабазі у місті Шяуляй від початку січня. Крім Польщі, безпеку Литви, Латвії та Естонії захищає теж Німеччина, яка має свої машини на базі в естонському Емарі. Нинішня зміна триватиме до квітня.

Від початку року, коли польські F-16 взяли на себе місію патрулювання повітряного простору країн Балтії, було зареєстровано кільканадцять інцидентів за участі російських літаків.

Як відомо, 24 січня, літак ВПС Фінляндії підняли по тривозі для перехоплення двох російських винищувачів Су-27.