Я завжди уважно читаю статті Дмитра Десятерика у газеті «День», особливо ті, які стоять на сторожі нашої культури та об’єктивно відображають наш політикум. Але в останніх номерах цієї, чи не найкращої української газети, на її шпальтах з’явилися статті п.Десятерика, у яких він злісно нападає на партію «Свобода» та Правий сектор. Конструктивна критика, хай і болюча, але є вона завжди позитивною, а критиканство, а тим більше необ’єктивне, не до лиця навіть такому відомому журналісту, як Дмитро Десятерик.

В недавньому номері «Дня» (Див. «День» № 202, середа 29 жовтня 2014 р.) була опублікована стаття вищезгаданого автора під назвою «Їх не буде» (тобто в парламенті І.Ф.). У ній, з невідомих причин, автор злісно накинувся на Всеукраїнське об’єднання «Свобода» і на Правий сектор, підбираючи до цих українських політичних партій найчорніші епітети. Цитуємо: «»Не буде збіговиська хамів (їхня головна «орлиця» вже обізвала виборців «рабами»), невігласів і провокаторів, котрі узявши гучну назву «Свобода», бездарно згаяли довіру виборців і ті шанси на майбутнє, що їм давала революція…».  У Ваших попередніх статтях не було такої жовчі до партій, які причетні до вбивства наших дітей на Майдані, а тепер на сході України, а от свободівці і «хами», і «провокатори та невігласи». Не можу з Вами погодитися, пане Десятерик. Не міряйте всіх під один аршин. Сотні свободівців на сході України вмирають за святі наші ідеали, за незалежність нашої Батьківщини, воюючи проти справжніх фашистів, які демонструють чекістський режим Путіна, і серед них –один з її лідерів Михальчишин, який відмовився від боротьби за депутатство і воюює проти окупантів.

Я не є членом партії «Свобода», але мені не хочеться, щоб Ви ганьбили всіх свободівців під тавром «Збіговисько хамів». Ще донедавна справжнє «збіговисько хамів» розкрадало наше національне багатство, знущалося з нашої материнської мови, по-холуйськи служило (і служить!) вірою і правдою путінському режиму та його адептам. Чимало тодішніх провладних депутатів були людьми з обмеженими розумовими здібностями або притупленим інтелектом. Ось де було море для Ваше статей! Всі вони підтримували і були маріонетками кремлівського вождя, підтримували чорносотенні російські організації, опанували елементами брехні, що стала ментальністю російської влади і російського політикуму. Вас, очевидно, зацікавило постійно твердження російського агітпропу про фашизм «Свободи» і Правого сектора і Ви, мимоволі чи в дійсності, стали на їхню сторону.

В лише мимоволі згадали «не злим тихим словом» тих, хто давав вказівку вбивати українців, незалежно від їх мови спілкування, що стояли на барикадах Майдану. Деякі з цих вейзевулів знову прорвалися до влади, а таке поняття як «совість» їм не притаманна, бо ж є вони носіями комуно-путінської ідеології і носіями безпардонної брехні.

 За Вашим виразом головна «орлиця» - вона ж Ірина Фаріон – теж є представником «невігласів і провокаторів». Так вона часто буває занадто різкою, але довгі роки Ірина Фаріон стоїть на сторожі рідного слова і обстоює його, як ніхто інший.

Не радійте, пане Дмитре, «Свобода» все ж таки матиме представництво у Верховній Раді і не замовляйте «оркестр і туш» по «Свободі» та Правому секторі, а ми ще вкажемо на помилки керівництва «Свободи», але без «похоронних маршів». І Правий сектор не без представництва в українському парламенті.

А ось ще одна думка Д.Десятерика, спрямована проти Правого сектора. Цитуємо: «Не буде іншої ультраправої мильної бульбашки, ненависників мультикультуралізму, відвертих расистів – «Правого сектору», який спільними зусиллями інтернет-фанатів і російської пропаганди невідомо з якого дива перетвореного на головну силу Майдану, котра мало не самотужки прогнала Януковича та весь «Беркут» разом узятий.»

Не будемо з Вами дискутувати, пане Десятерик щодо «ультраправої мильної бульбашки», як Ви називаєте Правий сектор. Ласкаво прошу Вас піти в Міністерство оборони, де Вас екіпірують всім необхідним, і вирушайте на схід України, туди, де «мильна бульбашка» Правий сектор, щодня у боях з московськими загарбниками втрачає своїх героїв, що б’ються з відчаєм приречених, або ж можете, знову ж таки, як Правий сектор, допомогти нашим новітнім героям-кіборгам у Донецькому аеропорту і отоді лють до Правого сектору у Вас відпаде, особливо під свист куль і рев російський градів.

Вам відомо, що Правий сектор вів свою передвиборчу пропаганду в окопах, а не на дорогих біл-бордах чи на ТV, вів, відбиваючи атаки посланців режиму влади чекістів. І ще. Я щось не чув, що представники Правого сектору є ненависниками мультикультуралізму, а знаю що серед цієї організації є носії не тільки української національної культури, але й носії інших національних культур, як і серед інтернет-фанатів, яких Ви теж недолюблюєте, і які немало прикладалися до перемоги Революції Гідності. Що ж до терміну «расизм», то він узагалі не має під собою підстав і поважний журналіст не має вживати таких кліше без посилання. До речі, усі ці епітети дивно перегукуються з такими ж штампами, що використовуються російським телебаченням.

Та ось з’являється нова стаття Дмитра Десятерика у газеті «День» під назвою «Терор проти кіно». Відомому журналістові усюди ввижаються українські фашисти. Йдеться про підпал київського кінотеатру «Жовтень». Хочеться вірити, що слідство об’єктивно доведе, хто ж є справжніми виконавцями та замовниками акту вандалізму, але за п.Десятериком – це таки фашисти. Цитуємо: «З великою ймовірністю, це зробили паразити нашої революції – малолітні фашисти (давайте називати речі своїми іменами), які взимку вкуштували вуличного насильства і крім того впевнилися у своїй безкарності…» (Див. Д.Десетерика  «Терор проти кіно». Газета «День»,       № 204-205, п’ятниця-субота, 31 жовтня-1 листопада 2014). Знову фашизм. Тепер уже малолітній. І знову дивний унісон з російськими каналами газетами. І це при тому, що увесь Київ знає, що кінотеатр знищили рейдери, а не якісь міфічні «фашисти», витворені російською пропагандою. Пане Десятерику, в Україні нема підґрунтя для фашизму, якого Ви так старанно «вишукуєте» серед молоді Майдану. Ці «фашисти» стояли і вмирали на барикадах за демократичну Україну, а нині продовжують відстоювати її незалежність у боях із справжніми фашистами, але російськими. Так я вірю, що на Майдані було і «шумовиння», яке відробляло каїнів гріш в Маріїнському парку і проникало в ряди захисників і героїв Майдану. Міфологічний образ українських «фашистів» витворювався за зубчатими стінами Кремля, ще в 30-40-их рр. ХХ ст. і по-нині ж в арсеналі путінських ідеологічних центрів та в умах їх представників. Натомість сьогодні російське фашистське шумовиння з «гакен-кройцем» на лацканах піджаків і за абсолютною підтримкою ідеологів «русского мира» творять свої чорні справи проти демократії в Росії і національної суверенності сусідніх країн.

Сьогодні профашистські крайнє праві та крайнє ліві середовища в Європі стали надійними союзниками Путіна, підтримуючи анексію Криму та російську агресію на сході України. І виходячи з вищесказаного, Вам, пане Демятерик, слід бути обережнішим в оцінці напряму діяльності українських політичних середовищ. Крім того, Ви представляєте найгоноровішу, як ми вважаємо, газету України.