Економічний експерт Андрій Новак вважає, що далеко не всім людям, які проживають на окупованих територіях, варто виплачувати пенсію із української казни.

Про це він заявив у коментарі «Вголосу».

«Окрім технічних питань, я вважаю, що повинні також стояти питання політичні. Не можуть громадяни з окупованих частин, які, наприклад, отримали російське громадянство, отримувати українські пенсії. Але не факт, що Україна взагалі може мати доступ до бази даних таких осіб.

Формально це окупована територія. Це територія України, більшість громадян якої опинились в окупації. Зараз вони нібито розчарувались і готові повернутись в Україну, але і надалі там є дуже великий відсоток тих, хто хоче «руского міра». Тому виплачувати пенсії їм – це аморально», – сказав Андрій Новак.

«Інший аспект полягає в тому, щоб якось «відсікти» тих громадян ОРДЛО, які тим чи іншим чином у різний час сприяли сепаратизму. Бо вийде так, що Україна зі свого бюджету буде платити сепаратистам.

Зараз, не маючи доступу до цих територій та усіх баз даних, важко визначити, хто є хто. Тому я вважаю, що Україні зараз слід діяти так, як передбачено у міжнародному праві. Воно говорить, що повну відповідальність за окуповану територію і за громадян, які там проживають, несе окупант. Тому будь-які претензії Росії, що Україна має повернути воду в Крим чи виплачувати пенсії, не відповідає міжнародному праву», додав він.

Більше читайте тут: Питання на мільярди гривень: чи потрібно фінансувати пенсіонерів в ОРДЛО?