В Архангельській області РФ медики обстежили 110 людей, причетних до ліквідації наслідків вибуху в Неноксі.

Про це інформує сайт уряду Архангельської області.

У лікарів, водіїв, пілотів та інших співробітників системи охорони здоров'я регіону перевірили щитовидну залозу, та радіоактивного забруднення одягу чи поверхні тіла не виявили.

Водночас в організмі одного з лікарів, який надавав допомогу постраждалим від вибуху у Севєродвінську, знайшли Цезій-137, який утворюється унаслідок ядерного вибуху.

"За висновками фахівців, Цезій-137 є продуктом розпаду радіонуклідів та має властивість накопичуватися в рибі, грибах, лишайниках, водоростях. З певною часткою ймовірності можна припустити, що в організм людини цей елемент потрапив через продукти, які він приймав у їжу", - йдеться в заяві.

8 серпня на території полігону в Архангельській області РФ прогримів вибух, внаслідок події загинули щонайменше сім осіб, а незабаром у регіоні помітили підвищений радіоактивний фон, пише ТСН. 10 серпня в "Росатомі" повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка, і згодом визнали, що трагедія сталася під час випробування нового "спецвиробу".

Версії того, що сталося, різняться. Втім, президент США Дональд Трамп, низка експертів, а також представники провідних західних ЗМІ дотримуються думки, що трагедія пов'язана з "Буревісником" – новою ракетою з ядерним реактором.