Євросоюз переживає, що військова операція Туреччини в Сирії призведе до нових потоків біженців з арабської країни.

Про це заявив журналістам у Брюсселі представник ЄС напередодні зустрічі глав МЗС 28 країн співтовариства в Люксембурзі, передає ТАСС.

Глави МЗС обговорять в Люксембурзі дії Туреччини в Сирії.

Він наголосив, міністри, як очікується, скерують дуже чіткий сигнал Туреччині із закликом припинити односторонні військові дії.

На питання журналістів про те, чи будуть обговорюватися санкції щодо Анкари, представник ЄС сказав: “Що саме буде зроблено (у відповідь на операцію Туреччини – прим. ТАСС), обговорять в понеділок міністри. Я не хочу прогнозувати обговорення міністрів, вони будуть вирішувати це питання”.

Він також повідомив, що погрози президента Туреччини Тайіпа Ердогана відчинити двері для біженців в Європу, якщо ЄС назве військову операцію Анкари в Сирії вторгненням, абсолютно неприйнятні. Дипломат наголосив, що Євросоюз доклав зусиль, щоб допомогти Туреччині з біженцями.

Як писав “Вголос”, лідер турецької держави Реджеп Таїп Ердоган поінформував про те, що Збройним силам Туреччини вдалось «ліквідувати 109 терористів» з моменту початку військової операції «Джерело миру» в Сирії.