Про повідомляє FinClub  з посиланням на постанову суду №826/6665/16 від 20 липня.

Суд констатував, що Нацбанк передчасно та необґрунтовано визнав банк «Хрещатик» неплатоспроможним, оскільки 4 квітня 2016 року НБУ відніс банк до проблемних на 180 днів, а вже 5 квітня – до неплатоспроможних. При цьому НБУ посилався на порушення банком нормативу адекватності капіталу, хоча перед цим дозволив банкам його порушувати.

Тому ВАСУ вирішив залишити без змін постанову Окружного адмінсуду Києва від 19 січня та постанову Київського апеляційного адмінсуду від 20 квітня, якими було задоволено позов Благодійної організації «Благодійний фонд «Богдана Гаврилишина», Благодійного фонду «Енергетичний центр ім. Люндина», ТОВ «Сіріус-1» та визнано протиправним і скасовано постанову НБУ №234 від 5 квітня 2016 року про віднесення банку «Хрещатик» до категорії неплатоспроможних.

Раніше ФГВФО заявив, що оскаржить в касаційній інстанції рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 20 квітня про визнання незаконною постанови НБУ про віднесення банку «Хрещатик» до категорії неплатоспроможних. 

 

«Вголос»