Як інформує прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода», у заходах взяв участь лідер Всеукраїнського об‘єднання «Свобода» Олег Тягнибок, народні депутати України свободівці Руслан Кошулинський, Андрій Мохник, Олексій Кайда, Едуард Леонов, Юрій Сиротюк, Андрій Іллєнко.

Під час урочистостей лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок заявив: «95 років тому, 22 січня 1918 року, IV Універсалом Центральна Рада після століть поневолення проголосила Незалежність Української держави. Рівно за рік, 22 січня 1919 року, на Софійському Майдані у Києві було проголошено Акт Злуки між Українською Народною Республікою та Західно-Українською Народною Республікою. Всупереч тому, що орди окупантів як зі сходу, так і заходу роздирали українські землі, українці засвідчили тисячолітнє прагнення і політичну волю жити в незалежній соборній українській державі».

«На той час наша держава охоплювала практично усі етнічні українські землі і за територією була в 1,6 рази більша за сучасну Україну. Тогочасна українська соборна держава була найбільшою європейською країною. Проте втрата Незалежності призвела до неминучої втрати Соборності. Українська нація була роздерта між чотирма державами-окупантами, наслідком чого став Голодомор – геноцид українського народу, здійснений московсько-большевицькою ордою. Але воля жити в українській самостійній соборній державі піднімала на боротьбу нові покоління українських патріотів: від воїнів Армії УНР та УГА, Січових Стрільців та холодноярців до учасників націоналістичного підпілля, українських повстанців, карпатських січовиків, які клали власні життя за свободу і єдність України. Проголошення Незалежності України 1991 року стало закономірним наслідком їхньої боротьби.

Усвідомлюючи нашу відповідальність перед українською нацією, піклуючись про майбутнє нащадків, ми заявляємо: соборність України – це безумовна цінність, яка можлива лише за умови самостійності держави; це воля Нації до спільного майбутнього і збереження ідентичності української нації, це спільна історія і спільна боротьба сьогодні за українську перспективу; це економічний добробут, соціальна і національна справедливість;

Ми виступаємо категорично проти спроб нинішнього режиму перекреслити можливість українців жити в заможній самодостатній соборній Україні. Ми вважаємо неприйнятною зміну зовнішньополітичного курсу держави та протидіятимемо втягуванню України в новітню московську імперію – Митний союз. Ми підтверджуємо незмінність свого європейського вибору, який гарантує українській нації розвиток у сім’ї вільних європейських народів.

Сьогодні українська Соборність загрожена антинародним режимом, який нищить незалежність України і будь-яку українську перспективу, розколює українську громаду, щоби забезпечити свавільне панування кримінально-олігархічних кланів. Наше першочергове завдання – припинити політичні репресії та звільнити політичних в’язнів, які потрапили під каток репресій режиму Януковича.

Для нас Україна «від Сяну до Дону» – це не поетична метафора з українського славня, а постійне нагадування про справжню соборність її земель та соборний дух українців!», – відзначив Тягнибок.