Про це повідомляє прес-служба депутата Львівської обласної ради Ярослава Дубневича.

У Самбірському районі вже тривалий час не вистачає коштів на пальне для автомобілів швидкої медичної допомоги. Автомобілі виїжджають на виклики мешканців, проте медики при цьому просять їх оплатити вартість пального. У середньому виклик швидкої медичної допомоги коштує для людей 100 гривень. Для більшості мешканців Самбірщини це не така вже й маленька сума, тим більше, що потім їм ще треба витратити чимало коштів на медичні препарати.

Поряд з тим, в районі існує багаторічна практика, коли з коштів районного бюджету перераховуються кошти курорту Моршин на лікування мешканців Самбірщини. Відповідно до угоди з курортним центром, в 2010 - 2012 роках Самбірська районна рада перерахувала курорту Моршин на ці потреби 20 000 гривень. Проте, потрапити у Моршин, щоби пройти лікування за державний кошти, простим самбірчанам не просто, оскільки за згадані вже бюджетні кошти у Моршин, скеровуються, як правило, високопосадовці Самбірської РДА. Цього разу, очевидно, для того, щоби поправити своє здоров’я після виборчої кампанії лікуватись поїхав голова Самбірської РДА, який до слова, є одним із найбагатших людей району.

Депутат Львівської обласної ради Ярослав Дубневич надіслав запит головному лікарю Самбірської центральної районної лікарні з вимогою з’ясувати цю ситуацію.

«До мене неодноразово упродовж останніх двох тижнів звертаються мешканці Самбірського району Львівської області зі скаргами на якість медичного обслуговування населення в тому числі бригадами швидкої медичної допомоги. Очевидно, що в нинішніх умовах нестачі бюджетних коштів обсяги бюджетних асигнувань на медичну галузь підлягають ретельному аналізу та прийняття відповідних управлінських рішень», – вказано в запиті.

Депутат вимагає надати інформацію, хто з жителів району, за чиїми лікарськими направленнями був скерований Самбірською ЦРЛ на лікування у медичні заклади м. Моршин. Також, депутат пропонує розглянути на розширеній нараді ефективність лікування жителів Самбірського району у м. Моршин та доцільність виділення з бюджету медицини бюджетних асигнування на м. Моршин.