Голосування проводилось у 6-ти номінаціях: гастрономічний, етнічний, історичний, мистецький, музичний та тематичний фестиваль. 

Перший етап рейтингу був відбірковим і тривав місяць у мережі Facebook. Користувачам мережі було запропоновано обрати декілька фестивалів у кожній категорії, які вони вважають кращими.

Також, будь-хто міг додати фестиваль до опитування. Таким чином, було визначено 20 номінантів у кожній категорії. Саме вони взяли участь в основному етапі голосування і вступили в боротьбу за звання кращого фесту 2011 року.

Основне голосування тривало з 22 листопада по 22 грудня. Протягом місяця в ньому взяло участь 11176 учасників, кожен з яких міг віддати лише один голос за один фестиваль у кожній категорії.

Найбільшу увагу привернули до себе музичні фестивалі (4214 учасників) та мистецькі фестивалі (3312 учасників). Отож, маємо наступних переможців:

Кращий гастрономічний фестиваль – "Закарпатське божоле" (737 голосів)
Кращий етнічний фестиваль – "Трипільське коло: Повітря" (134 голоси)
Кращий історичний фестиваль – "Стародавній Меджибіж" (990 голосів)
Кращий мистецький фестиваль – "Республіка" (1192 голоси)
Кращий музичний фестиваль – "Соседний мир" (1486 голосів)
Кращий тематичний фестиваль – "Сакура фест" (157 голосів)

Церемонія нагородження кращих фестивалів відбудеться 16 січня 2012 року. Під час церемонії нагородження буде презентовано видання "Календар фестивалів України 2012".

джерело: thisisukraine.org