24 січня завершилося чергове засідання Синоду Болгарської православної церкви, де основною темою було питання визнання ПЦУ.

Про це інформує ТСН з посиланням на болгарський сайт Faktor.bg.

Прихильники трьох проросійських митрополитів Гавриїла Ловчанського, Іоанна Варненського і Данила Відінського провели перед будівлею Синоду акцію на підтримку позиції Московського Патріархату та закликали засудити дії патріарха Варфоломія.

До цих митрополитів у Синоді також приєдналися митрополити Іоаникій Слівенський, Антоній Західноєвропейський, Серафим Неврокопський і Григорій Врачанський, які подали прохання патріарху і Синоду підтримати позицію РПЦ та її філії в Україні, територіальну цілісність Московського Патріархату, зокрема і поза межами РФ, а також оголосити Вселенського Патріарха єретиком.

Однак патріарх Болгарський Неофіт наголосив, що Україна є незалежною країною, тож повинна мати автокефальну церкву. Він передав прохання митрополитів-русофілів на розгляд канонічної комісії. Патріарха підтримали також митрополити США, Канади та Австралії Йосип, Великотирновський Григорій, Плевенський Ігнатій, Пловдівський Микола, Доростольський Амвросій, Русенський Наум і Старозагорський Кипріян.

Прохання про підтримку Російської церкви набрало 7 голосів, протилежна думка отримала 8 голосів.

Водночас до патріарха і Синоду з відкритими листами звернулась найстаріша демократична політична організація країни - Болгарський землеробський народний союз, який попросив визнати Православну Церкву України. Натомість Національний рух "Русофіли" попросив знайти Синод канонічне вирішення українського питання, а також ухвалити рішення, "відповідне братнім почуттям болгарського і російського народів".

На засіданні Синоду також були присутні прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов, а також міністр фінансів Владислав Горанов.

Нагадаємо, 6 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій вручив митрополитові Епіфанію томос про автокефалію Православної церкви України.