Про це повідомляє Польське радіо

Як кажуть організатори з Громадської ініціативи за доглядом могил воїнів УНР у Варшаві, «воїни Армії УНР були тими, хто разом з Польським військом зупинив наступ Червоної армії на березі Вісли у 1920 році та не дозволив тоді розлитися більшовикам по всій Європі». У період з 19 до 30 серпня 1920 року 6-та Січова дивізія УНР під командуванням генерала Марка Безручка ефективно захищала Замостя від атаки 1-ої кінної армії Будьоного, і більшовики були змушені відступити. Могила генерала Марка Безручка знаходиться на Православному кладовищі у Варшаві.

Під час польсько-більшовицької війни, зокрема, під час Варшавської битви, яка тривала 13-25 серпня 1920 року, своє життя віддали кілька тисяч солдатів та офіцерів УНР. Це, зокрема, генерали Євген Мишковський, Федір Колодій, Олександр Феденяк-Білинський, Трифон Янів.

«За цю вірність, виконання військового обов’язку до кінця, слід про них пам’ятати», - закликає Громадська ініціатива за доглядом могил воїнів УНР.

Акцію вшанування воїнів УНР ініціювали у 2017 році українці та поляки у Варшаві, Любліні, Перемишлі та Кракові. Цю акцію, яка відбувається 14 серпня, у переддень свята Польського війська, підтримав Світовий конгрес українців.

Зазначимо, що польська влада під час грандіозного святкування 20-річчя відродження Польської держави нагородила Марка Безручка вищим орденом «Vіrtutі Міlіtarі». Однак, генерал-хорунжий армії УНР відмовився його прийняти, заявивши: «Я воював за Україну, а не за Польщу».

Пам'ятник генерал-хорунжому Дієвої армії УНР Марку Безручку у Варшаві

Армії УНР та Польське військо вели спільні бої проти більшовиків на основі підписаного Варшавського договору 1920 року, який, фактично, був анульований після підписання Ризького мирного у 1921 р. Згідно з останнім, Польща та більшовицька Росія окупували та поділили українські землі.