Як повідомляє Держприкордонслужба України, днями на пункт пропуску «Гоптівка», на в'їзд в Україну прибув громадянин Росії Сергій Удовиченко, який заявив, що він є військовослужбовцем ФСБ РФ та потребує визнання його політичним біженцем.

«Під час первинного опитування та вивчення документів було встановлено, що він дійсно є курсантом третього курсу Голіцинського прикордонного Інституту ФСБ РФ. Під час подальшого спілкування виявилося, що громадянин Удовиченко Сергій є етнічним українцем, добре знає українську мову та за своїми політичними поглядами засуджує діючу владу в Росії», – йдеться у повідомленні.

За його словами, він неодноразово брав участь у мітингах опозиції, а після виборів президента РФ остаточно вирішив виїхати до України. Наразі вирішується питання про надання Сергію Удовиченку статусу біженця.

«Такий намір назрів місяців три назад. Я вирішив, що це єдиний вихід. Бо через свою діяльність я почав помічати, що в інтернеті мої сторінки блокуються, і мав підстави вважати, що мене переслідують російські спецслужби», – розповів Сергій Удовиченко.

 

«Вголос»