Швидше за все, ви зараз відчуваєте себе напружено і самотньо.  А тепер уявіть, що ви живете в невеликому замкнутому просторі в 400 кілометрах над Землею протягом півроку.

Космонавти не можуть прогулятися навколо будинку, раз в тиждень з’їздити в супермаркет або замовити доставку їжі з улюбленого ресторану.  А ще, в залежності від місії, їм доводиться ділити це невеликий простір з п’ятьма людьми.  І при цьому виконувати свої обов’язки, розплановані по хвилинах, і постійно перебувати під наглядом.

Щоб справлятися зі стресом, неминучим в таких умовах, у космонавтів є спеціальні стратегії.

Маршал Портерфілд п’ять років керував відділом життя в космосі і фізичної активності NASA, розповів, які з них знадобляться людям, які живуть в режимі самоізоляції.

1. Складіть розпорядок дня

Члени екіпажу живуть за графіком.  У космонавтів день розбитий на проміжки по 5 хвилин, наприклад: технічне обслуговування, експерименти, навчання, зв’язок із Землею.  Це допомагає зберегти відчуття нормальності і впорядковує життя.

«Якщо ви працюєте з дому, важливо дотримуватися свій звичайний розпорядок», – каже Портерфілд.

Намагайтеся дотримуватися звичного розкладу, виділяючи час на те ж, що і зазвичай, наприклад на спілкування з сім’єю, хобі, заняття спортом.

2. Додайте фізичної активності

Космонавти займаються спортом до 2 годин щодня.  Це необхідно, тому що в умовах невагомості знижується м’язова маса і щільність кісток.  Але у фізичної активності є і додатковий бонус: вона зменшує ризик появи депресії.

Якщо раніше ви не займалися спортом регулярно, зараз саме час почати.  Спробуйте йогу, силові тренування, кардіо.  Знайдіть те, що вам до душі, і займайтеся кілька разів на тиждень.

3. Телефонуйте і листуйтеся

Космонавти на борту МКС знаходяться в тисячах кілометрів від близьких і, щоб підтримувати зв’язок, дзвонять і пишуть їм.  Беріть з них приклад і обов’язково спілкуйтеся з рідними і друзями.

«Якщо ви знаєте, що хтось живе один, зателефонуйте або напишіть, щоб дати знати, що ви про нього думаєте, – радить Портерфілд.  – Таке спілкування діє дуже потужно ».

4. Нагадуйте собі про те, яка у вас мета

Це допомагає триматися.  Космонавти знають: їхня справа вносить вклад в загальне благо, їх робота дозволяє людству освоювати космос.

У тих, хто зараз сидить вдома, мета зовсім інша, але не менш важлива.  Збереження соціальної дистанції допомагає уповільнити поширення коронавируса і уникнути зайвого навантаження на лікарні.

Самоізоляція знижує ризик того, що захворіють ваші близькі.  А якщо хтось із них все-таки заразиться, то з більшою ймовірністю отримає допомогу.

«У нас є місія.  Ми намагаємося випрямити криву поширення вірусу, – нагадує Портерфілд.  – Всі ми пов’язані цією спільною справою».