22 листопада 2016 року на сесії обласної ради був розглянутий проект рішення "Про інформацію Львівської обласної державної адміністрації щодо функціонування мережі закладів освіти та виплати заробітної плати вчителям в області".

У проекті рішення, співініціатором якого виступила ГО "Громада та ініціатива", були правильні пункти, які, скажімо, передбачали збереження мережі закладів освіти, недопущення звільнення освітян, надання освітньої субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам тощо.

Ніщо не віщувало біди, як раптом під час розгляду питання на трибуну виходить голова комісії з питань освіти і науки Володимир Вантух (фракція ВО "Батьківщина") і повністю підмінює проект рішення. По-перше, знімає відповідальність за збереження мережі закладів освіти з облдержадміністрації, і по-друге, натомість, пропонує дати доручення ОДА здійснювати заходи з оптимізації.

Після цього починається артобстріл переконаннями присутніх депутатів. Виступає депутат від БПП Мирослава Лісна, і висловлює геніальну думку, що оптимізація - це не процес закриття шкіл, а діти 5-их класів, які нібито будуть вчитися у кращих школах (як цього року влада забезпечила закупівлю школяриків уже стало притчею во язицех). Далі виступає член профільної комісії Ольга Грицик, котра, не повірите, є головою освітянської профспілки в одному з районів, і теж агітує за заходи оптимізації.

Як наслідок, обласна рада 43 голосами ухвалює ганебне рішення. Голос голови обласної ради Ганущина - став вирішальним!

Ніколи не думав, що рідна Львівська обласна рада, не у Донецьку чи Луганську, буде виконувати програму Януковича-Азарова щодо оптимізації закладів освіти.

Виявляється, не за освіту душа болить у депутатської більшості, а за те, щоби випадково не проголосувати на сесії за очищення області від корумпованих чиновників (відповідне звернення двічі не було підтримане більшістю облради).
На жаль, голова комісії ввів в оману депутатський корпус і не повідомив, що своїм рішенням обласна рада порушує законодавство та свої ж рішення.

Частиною четвертою статті 22 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" передбачено, що місцеві адміністрації не нищать освіту, а вживають заходів до збереження мережі закладів освіти, розробляють прогнози її розвитку, враховують при розробці програм соціально-економічного розвитку. Закривати заклади освіти можуть лише засновники, тобто районні або міські ради Львівської області.