Препаратом "Pfizer"вакцинують мешканців будинків інтернатного типу та працівників цих закладів, спеціально навчені дві мобільні бригади.

Бригада Львівського діагностичного центру виїжджає на вакцинацію у віддалені райони області.

Щодня медики беруть визначену кількість флаконів, і мають її швидко використати – у цьому особливість "пфайзерівської" вакцини.

"Розморожену вакцину "Pfizer" закриваємо у сумку-холодильник, де температура від +2 до +8. Відкриваємо лише на місці щеплення. Веземо обережно, її не можна струшувати", - розповідає лікарка мобільної бригади з вакцинації Львівського діагностичного центру Надія Качур.

 Бригада 4-ої міської лікарні працює у Львові.

Упродовж двох днів у Львівському геріатричному пансіонаті щеплення від ковіду вакциною Pfizer/ BioNtech отримали майже 200 мешканців та працівників закладу.

"Розморожена вакцина Pfizer може зберігатися в холодильнику 5 днів, а у розчиненому стані під час вакцинальної сесії – 5 годин. Однак виходить досить швидко: в нас один флакон на 6 доз розходиться за пів годин"- пояснює медсестра мобільної бригади з вакцинації 4-ої міської лікарні Львова Наталія Бадяк.

Загалом, на Львівщині працює 114 бригад з ковід-вакцинації. Цього не достатньо для цілої області, - каже координатор з вакцинації проти Covid-19 у Львівській області Олег Когут.

 "Процес навчання бригад буде продовжуватися, адже за моєю інформацією, приблизно в середині року має надійти велика кількість вакцин, тоді ми зможемо проводити  масову вакцинацію".

Львівщина нині є другою серед областей за темпами імунізації проти коронавірусної інфекції.

За два місяці першими дозами вакцин AstraZeneca, Pfizer/ BioNtech,CoronaVac щепилися понад 41 тисяча мешканців області.

Раніше Вголос повідомляв: