За словами начальника управління рятувальних сил ГУ МНС України у Львівській області Ігоря Ущапівського, на бориславський полігон прибули 57 рятувальників.  

«Такі навчання ми проводимо з молодими працівниками щорічно, аби підвищити рівень психологічної готовності до виконання завдань різного ступеня важкості.  Сьогодні представлені різні види перешкод. Хоча у повсякденному житті вони трапляються нечасто, але треба бути готовим до різних ситуацій», – розповідає Ущапівський.

Для молодих рятувальників підготували шість навчальних завдань. Серед них – в’язання рятувальної петлі потерпілому, закріплення мотузки за конструкцією, підйом по драбині зі стволом на висоту 25 м, проходження палаючого лабіринту, виконання вправ по проведенню саморятування із висотного будинку.

Однак серед найважчих перешкод для новоспечених вогнеборців стало гасіння пожежі в амбарах з нафтою та проходження теплодимокамери, в якій МНСники мають врятувати  потерпілого. Найважчими їх назвали через те, що ці перешкоди вимагають найголовнішого – витримки і професіоналізму. Адже в цей момент МНСник працює у сильно задимлених приміщеннях, де температура є особливо високою, а навколишні умови надзвичайно складними для виконання бойових завдань. В такий момент для рятувальника є важливим подолання паніки.

Під час навчань фахівці ДСНС також вчилися проводити пошукові операції в теплодимокамері, здійснювати розвідку осередку пожежі, його ліквідацію та рятувати потерпілих за умов сильної задимленості і високої температури.

Останньою точкою навчань для молодих рятувальників стало гасіння амбару із нафтопродуктами, ємністю 2,5 тисячі кубічних метрів. Весь особовий склад працював у спеціальних тепловідбивних костюмах, бо під час ліквідації таких пожеж виникає сильне теплове випромінювання. Однак, попри хвилювання та брак досвіду, молоді фахівці таки загасили масштабне полум’я і самі залишилися цілими. 

Спостерігали за роботою молодих рятувальників вже досвідчені фахівці. Оцінюючи навики своїх молодих колег, вони відзначили, що навчаннями задоволені, а усі недоліки обов’язково проаналізують. 

Ольга Куровець, «Вголос»