Запитання номер один – коли ? Відповідь однозначна - у період літніх відпусток. Кількість квартирних крадіжок у Львові в цей час зростає майже вдвічі. А їх пік припадає на липень місяць.

Навіть у січні, коли ми святкуємо Різдво і Новий рік, кількість квартирних крадіжок збільшується не так помітно – приблизно на 15%.

Сучасні квартирні злодії стають ще цинічнішими і вигадують усе нові і нові способи проникати до приміщеннь. Хоча і старими, перевіреними методами користуються із задоволенням. За статистикою, близько 30% проникнень здійснюються шляхом підбору ключів та зламу замків. Це впевнена перша позиція у рейтингу способів незаконного проникнення у приміщення. Для цього в арсеналі злочинців маса різноманітних пристроїв та механізмів. Від банальних розвідних та газових ключів до елегантних наборів відмичок, котрі за рівнем виготовлення деколи тягнуть на витвір слюсарного мистецтва. Однозначно – найчастіше серцевини замків або висвердлюють або ламають.

Друга позиція. Приблизно чверть квартирних крадіжок здійснюються шляхом вільного доступу. Простіше кажучи, через відкриті двері чи вікна, без їх пошкоджень. Самі розумієте, особливих професійних навичок від злочинця такий спосіб проникнення у приміщення не вимагає. Тут основну роль відіграє легковажність самих мешканців, в подальшому – потерпілих, котрі, не зважаючи на підказки здорового глузду, залишають незачиненими двері, вікна та балкони своїх помешкань.

На третьому місці – злам вхідних дверей та розбиття вікна. Саме розбиття, зауважте.

І четверта позиція у хіт параді найпопулярніших проникнень у чужі помешкання – «віджим» або пошкодження вікон. В основному – пластикових. Донедавна громадяни тішили себе думкою, що відкрити пластикове вікно неможливо. Винахідливі злочинці цей міф розвінчали моментально і безповоротно. Відчинити пластикові вікна, набагато легше чим звичайні - дерев’яні.

Різноманітну екзотику як, наприклад, демонтаж стіни (був такий випадок), ми в рейтинг не включаємо.

Якщо умовно прийняти за робочий день період з 8 ранку до 19.00, цей час однозначний лідер за кількістю квартирних крадіжок. Причому тут час пік з 11 до 14.30. Приблизно 50 відсотків випадків.

На другій позиції вечір з 19 до 22. І третє місце за популярністю у злодіїв – ніч з 22 до 6 ранку. Тут пік припадає на період з 24 до 3 ночі. І, звичайно, ранок – період з 6 до 8. Четверте місце.

Окрім інших дуже зацікавить питання, що крадуть злочинці найчастіше. Маєте наступний рейтинг, складений за заявами потерпілих.

Отже, перше місце з величезним відривом від другого і приблизно однаковими результатами посідають гроші і ювелірні вироби. В основному золоті. Крадуть чи не в 75 відсотках випадків.

Впевнена друга позиція – комп’ютери і ноутбуки. Приблизно 25 відсотків заявників вказують у переліку викрадених речей саме їх. До речі, цікавий факт. У випадках крадіжок із гуртожитків ноутбуки – на першому місці. Далі. Мобільні телефони, фотоапарати та телевізори. Третя позиція рейтингу з приблизно однаковим результатом – по 9 відсотків.

Найбільша заявлена вартість викраденого – 180 тисяч гривень. Найменша – 150 грн.

Розкриття квартирних крадіжок та затримані за вчинення цього виду злочину. Хто вони? Почнемо з початку.

Процент розкриття квартирних крадіжок по Львову за 2011 рік – 56 відсотків.

Затримані. Найстарший – 1951 року народження. Наймолодший щойно розміняв 14. Серед затриманих лише 2 відсотки мають основне місце роботи. Решта 98 – непрацюючі. Майже 30 відсотків – раніше судимі.

Хоч подібна статистика не ведеться, але процент осіб, що зловживають спиртним і наркотиками серед квартирних злодіїв сягає 75. Досить високий як на такий вид злочину, що вимагає міцних нервів і вміння прийняти нестандартне рішення у складній ситуації.

Найбезпечнішими в плані квартирних крадіжок є такі райони Львова: Сихівський і Франківський. На другому місці – Галицький район, за ним – Шевченківський.

Як вберегтись від квартирної крадіжки?

Нехтувати не варто нічим. В першу чергу замки, вони повинні бути захищеними і надійними.

Двері. Не рекомендується ставити китайські металеві двері. Матеріал, з якого вони виготовлені лише за назвою – метал. Насправді відчинити їх можна консервним ножем.

Вікна та віконні решітки. Стосовно вікон можна сказати одне – не залишайте їх відчиненими, коли їдете кудись на кілька днів і обов’язково ставте решітки, якщо живете на нижніх поверхах. Це головне.

Сусіди. Запам’ятайте, з сусідами треба підтримувати дружні стосунки. Це як зайва пара очей, деколи дуже пильних.

Фото: obzor.lt