Перед тим, як стати мером Львова, Андрію Садовому вдалося очолити доволі успішне на той час підприємство, добре знане у Радянському союзі та й у вже незалежній Україні – трест «Південьзахіделектромережбуд». Його Садовий та компанія у 90-х приватизували за допомогою сумновідомих «Галицьких інвестицій». Проте замість того, щоб розвивати це підприємство, Садовий і Ко вже у кращих традиціях його…забудували.

Що таке трест «Південьзахіделектромережбуд»?

Трест «Південьзахіделектромережбуд»споруджував магістральні лінії, напругою110-750 кіловольт як на європейській, так і на східній частині колишнього СРСР та навіть за кордоном. За даними науковців НУ «Львівська політехніка, річний обсяг будівельно-монтажних робіт за цінами та курсом 80-х років століття становив від 40 до 60 мільйонів доларів на рік. Ця компанія монтувала мережі еклектропередач на ТЕС та АЕС в Україні, Угорщині, тодішній Чехословаччині, Польщі, Румунії та Росії. Згодом компанія мала замовлення і на Близькому сході. Поки не з’явився Садовий та його «Галицькі інвестиції».

Як Садовий і його друзі «прихватизували» трест «Південьзахіделектромережбуд»

Після розвалу Радянського союзу українці разом із незалежністю отримали ваучери – приватизаційні майнові сертифікати на підприємства, де працювали. На фоні гіперінфляції, дефіциту збентежені люди не усвідомлювали, що їм робити із ваучерами. Та їм допомогли все втратити «молоді та ефективні «менеджери», як Андрій Садовий. Так, у 1995 році Садовий і «любі друзі» створили «мильну бульбашку» під гучною назвою інвестиційна компанія «Галицькі інвестиції». Ця компанія – це фактично фінансова піраміда, котра діяла за такою схемою: приватизаційні майнові сертифікати громадян обмінювалися на інвестиційні сертифікати компанії «Галицькі інвестиції» в еквіваленті один до одного.

Керівництво компанії «Галицькі інвестиції» тоді залучило понад 200 тис. майнових сертифікатів (ваучерів) на загальну суму 21 млн грн у перерахунку на гривні за офіційним курсом НБУ від 1 вересня 1996 р.

За даними ЗМІ, згодом були зареєстровані дві компанії-сателіти – ТОВ «Галицькі інвестиції цінні папери» і відкритий взаємний фонд інвестиційної компанії «Галицькі інвестиції». Вони за принципом офшорних компаній ставали власниками потужних підприємств Львівщини.

Ці дві компанії стали власниками тресту, котрий перейменували на ВАТ «Південьзахіделектромережбуд». З 1997 і аж до 2005 року головою правління «Південьзахіделектромережбуд» був саме Андрій Садовий. Після перемоги на виборах мера Львова – він звільнився.

До чого далі Садовий?

У 2006 році керівництво компанією ВАТ «Південьзахіделектромережбуд» перейняв ексдепутат від «Самопомочі» та близький друг Садового Лев Підлісецький. Далі – ВАТ «Південьзахіделектромережбуд» стало ПАТ «Південьзахіделектромережбуд», а Підлісецький із голови правління «перекваліфікувався» у генерального директора компанії. Це до речі, вказано у його офіційній біографії.

Станом на 2020 рік, за даними системи відкритих реєстрів Оpendatabot, кінцевим бенефеціарним співвласником є Оксана Друль. Вона ж власниця ще однієї компанії ПрАТ «Промбудприлад», 84% акції якої належить компанії ПАТ «Південьзахіделектромережбуд».  ПрАТ «Промбудприлад» зареєстроване у Львові за тією ж адресою що й офіс «Самопомочі» на вул.Сахарова, 42.

Так-от: саме ПрАТ «Промбудприлад» у 2019 році переказало екс-кандидату в президенти України Андрію Садовому 3,3 млн грн. Іншим співвласником ПАТ «Південьзахіделектромережбуд» є Ігор Сікорський, компанії котрого на виборах теж активно фінансували Садового.

До прикладу, це компанії, котрі офіційно очолює Сікорський:

А це компанії, котрі фінансували Садового на президентських виборах. Порівняйте самі:

Що зараз?

До 2010 року компанія ПАТ «Південьзахіделектромережбуд», ймовірно проводила діяльність та навіть мала свій веб-сайт. Зараз цього немає. ІА «Вголос» намагався зателефонувати за різними номерами телефонів, котрі є у Мережі в офіс компанії, проте там не відповідають.

За відкритими даними, ця компанія востаннє вигравала тендери ще у 2012 році.

А от фінансовий звіт  «Південьзахіделектромережбуду» за 2018 рік.

 

Це все легко можна пояснити. Так, зараз з колись успішної та прибуткової компанії, відомої в Україні та за її межами, у кращих традиціях діяльності Садового – залишився фактично лише будівельний майданчик. На території компанії, що на вул. Зелена, 151 у Львові, уже споруджується житловий комплекс.

Забудова «Південьзахіделектромережбуду» станом на 2019 рік

 

Так, 27 грудня 2018 року, сесія Львівської міської ради, більшість якої – це депутати від «Самопомочі», попри порушення, затвердила детальний план території в районі вулиць Зеленої, Пимоненка, Січинського, який передбачає будівництво житла, офісів, багаторівневого паркінгу та дитячого садочка на території ПАТ «Південьзахіделектромережбуд». Старі ж будівлі компанії рішенням виконкому, котрий очолює Садовий – знесли.

Попри те, що компанія «Південьзахіделектромережа» де-факто працює, її територія уже стала житловим кварталом.

Забудувала територію «Південьзахіделектромережбуду» ТзОВ «Реновація». Колишньою власницею ТзОВ «Реновація» є Ірина Камінська, дружина Тараса Вітика – екс-директора комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління». Та і це ще не все. Колишній керівник ПАТ «Південьзахіделектромережбуд» Орест Камінський, теперішній керівник компанії Ростислав Адамович були по черзі керівниками ТзОВ «Реновація». А от 18 грудня 2019 року це підприємство очолив ексдепутат від «Самопомочі» Олег Лаврик. Він же – соратник Садового ще з часів сумнозвісних «Галицьких інвестицій».

«На мою думку, ніякої політичної сили “Самопоміч” не існує, це фікція, як і більшість політичних партій в Україні. Є три діючі особи – Олег Лаврик, Олег Березюк та Андрій Садовий. Це, на мою думку, 3 організатори організованої злочинної групи. На Заході це називається політична злочинність, коли особи, користуючись громадською довірою, використовують її в кінцевому підсумку для власного збагачення, прикриваючи це політичною діяльністю. На мою думку, так сталося і з “Самопоміччю”. Як прикриття є партія, як додаткові флангові прикриття – це “24 канал”, “Захід.net” та інші, які належать дружині”, – пояснював у ефірі одного із телеканалів львівський громадський активіст Іван Спринський.

У 2019 році будівництвом зацікавилась ДАБІ. Так, Головний інспектор будівельного нагляду відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури і містобудування Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області призупинив дію містобудівних умов через порушення. Натомість це рішення «Реновація» успішно оскаржила у Львівському обласному окружному суді.

Клікайте для збільшення фото

Забудова «Південьзахіделектромережбуду» станом на 2019 рік

«Знищив успішну компанію, заробив на Львові, далі – Україна»

4 грудня 2003 року, коли Андрій Садовий був лише політиком-початківцем, він з гордістю заявляв про свою роботу у тресті «Південьзахіделектромережа».

«Окрім громадської діяльності, я займаюся ще й бізнесом, адже треба заробляти гроші. Я голова ради великого потужного тресту “Південьзахіделектромережа”. Це колишній монополіст союзного значення, підприємство, яке будує лінії електропередач, підстанції. Свого часу ми багато працювали у Сирії, Ірані, багатьох країнах Близького Сходу, сьогодні працюємо в Україні. Усі ці великі лінії електропередач, які ви бачите, виїжджаючи за місто, встановив наш трест. Сьогодні проводимо лінії на Луцькій підстанції, наступного року матимемо великі об’єми робіт на Хмельницькій АЕС у зв’язку з введенням її у дію. Ту велику потугу, яку вона видаватиме, треба ж потім якось передавати, а для цього необхідно будувати лінії електропередач. Це основна моя робота, яка забирає багато часу. Мені багато доводиться їздити Україною. Підрозділи тресту розташовані в Одесі, Вінниці, у тому ж таки Києві», – говорив Садовий.

Через 15 років Садовий та його команда знищила колись успішну компанію та перетворила її на будівельний майданчик.

Забудова  «Південьзахіделектромережбуду» станом на 2020 рік

Колишній працівник управління комунальної власності Львівської міської ради Анатолій Семенюк у коментарі ІА «Вголос» підтвердив це.

«Їду по вул. Зеленій і бачу, як на місці тресту «Південьзахіделектромережа» тепер ростуть багатоповерхівки. Це – дійсно прикро. Саме ця компанія – це яскравий приклад того, які насправді керівники в Садового та його команди. Знищували трест люди, котрі причетні до «Самопомочі», котрі зараз фінансують цю партію. Щоб розвинути успішну компанію, котра мала величезний потенціал, котра б давала робочі місця – Садовий та його команда її забудували. У мене питання, а на яке робоче місце повернеться Садовий після того, як програє вибори? Чи він і так вже достатньо «заробив»?», – запитує Анатолій Семенюк.

Марія Чижевська, «Вголос»