В умовах, коли саме Володимира Путіна вважають головним винуватцем війни, що розгортається в Україні, «Вголос» вирішив розпитати відомих українців, чого вони хочуть побажати російському гаранту у його день народження.

Мирослав Маринович, український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, віце-ректор Українського Католицького Університету у Львові:

Хочеться побажати, щоб він усвідомив, що слава Сусаніна теж є славою, але водночас вона є символом того, як людина тягне країну у болото. Так само Путін сьогодні веде Росію у глухе і непролазне болото, в якому вона може загинути. Я не знаю чи саме про таку славу може мріяти будь-яка нормальна людина. Хай отямиться, дай йому Боже розуму.

Володимир Огризко, екс-міністр закордонних справ України:

Моє привітання і мої побажання Путіну будуть дуже короткими. Перше – прийти до тями, друге – зрозуміти, що Радянського Союзу більше ніколи не буде, третє – закарбувати собі, що українці найбільше люблять й поважають свободу і тому завжди будуть вільними.

Для того, щоб мати внутрішній спокій і гармонію із зовнішнім світом, йому треба повернутися в реальність і жити у відповідності з нею.

Тарас Прохасько, сучасний український письменник, член наглядової ради ГО «Європейська Галицька асамблея»:

Переважно я нічого не бажаю незнайомим людям, а тим більше таким далеким від мене, як Путін: мені здається, що побажання це доволі інтимна справа. Але якщо вже говорити про такі побажання…

Я дуже серйозно ставлюся до так званого Фатімського пророцтва, тобто одкровення Матері Божої у Фатімі, де вона говорила про 20 століття. Але, виявляється, не стільки про 20 століття, як про такий час, коли одним з найбільших завдань і побажань усіх християн є молитва за просвітлення Росії. І тільки цього я би насправді хотів побажати Путіну.

Щоб до нього якось дійшли прості речі і прості звертання. Щоб він перестав бути таким по-християнськи нещасним, бо з християнської точки зору він і справді є дуже нещасливою людиною. Я йому бажаю, щоб йому просвітилися уявлення, як можна бути щасливим в інакший спосіб.

Ярослав Грицак, український науковець, історик і публіцист:

Я бажаю Путіну якнайшвидше подати у відставку і піти в монастир. Це все, що я можу йому сказати.

Олександр Пасхавер, економіст, президент Центру економічного розвитку:

Я звісно люблю «постібатись», але це на рівні розмов вдома на кухні. Щодо Путіна… Ця людина – дуже розумна, і зараз цей розум загрожує нашій країні. Тому я особисто не хочу його вітати і нічого не хочу йому бажати.

Сергій Іванов, блогер:

Є такий твір автора Кена Кізі «Пролітаючи над гніздом зозулі». У ньому є одна дуже влучна фраза, яка підходить якраз до нашої розмови: «Мій друже, втомленому розуму дай спокій».

Вже сьогодні Путін не витримує тієї навали амбіцій і викликів, як моральних, так і інтелектуальних. Він не контролює ситуацію як в Росії, так і за її межами.

Сьогодні треба розуміти, що ми маємо справу з психічно хворою людиною. Тому я йому бажаю: поки є така можливість, просто відпочити, дати розуму спокій.

Андрій Кузьменко, лідер гурту «Скрябін»:

Я бажаю, щоб він до дня народження не дожив…

Ольга Куровець, «Вголос»