Витонченим штрихом при декоруванні приміщень стануть елегантні римські жалюзі. Такі сонцезахисні конструкції виглядають вишукано і привабливо, моделі забезпечують затишок в приміщенні, при цьому вони прості і зручні в експлуатації. Римські штори відмінно впишуться в інтер’єр, важливо лише підібрати підходящу модель.

Яку вибрати тканину для римських жалюзі

Римські жалюзі виготовляють з будь-яких матеріалів:

  • льон – тканина з антисептичними і гіпоалергенними властивостями;
  • синтетика – готові штори зручні і невибагливі у догляді, поверхня не вбирає запахи;
  • бавовна – натуральний матеріал створює атмосферу затишку і спокою;
  • суміш тканин – поєднання зручності синтетики і краси натуральних матеріалів.

При виборі полотна оцінюйте не тільки естетичні показники, але і простоту догляду. Важливо, щоб тканина не накопичувала бруд і легко чистилися (особливо, якщо штори будуть на кухні).

На що ще звернути увагу

При покупці римських жалюзі враховуйте і ряд додаткових критеріїв:

  • Тип установки. Найпростіший варіант – кріплення до стіни над отвором. Так штори практично не пропускають сонячне світло. Також римські жалюзі фіксують на самому вікні (можна пускати смуги тканини по кожній окремій стулці або цільним полотном). В такому випадку підвіконня залишається вільним, що актуально для невеликих приміщень.
  • Розмір. Все залежить від типу кріплення. Якщо штори кріплять до стіни, ширина полотна повинна перевищувати отвір на 10-15 см, по стільки ж відступаємо зверху і знизу. Готові моделі з відповідними габаритами в магазині знайти важко, краще замовити римські штори безпосередньо у виробника сонцезахисних систем. Так конструкція ідеально підійде до пластикового вікна.

  • Колір і дизайн. Моделі бувають однотонними і різнокольоровими, з принтами і візерунками. Для невеликих приміщень вибирайте пастельні тони з мінімальною кількістю малюнків. Штори з цікавим дизайном і додатковими декоративними елементами добре виглядають в просторих приміщеннях. При оформленні кімнати в різних кольорах беріть модель, яка відтінком відповідає найбільшому елементу в інтер’єрі (шафа, підлога, стіни, ліжко).