У середу, 9 жовтня, уряд запускає в роботу законопроєкт і акти, які скасують обов’язковість трудових книжок.

Про це міністр уряду Дмитро Дубілет повідомив у Facebook.

Він назвав тези пропонованої реформи.

Зокрема:

  • Громадяни не будуть зобов’язані при найманні на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати.
  • В електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року є і так. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат вже використовуються саме ці дані.
  • Громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в Інтернеті. Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо для нього важливо перевірити стаж здобувача з офіційних реєстрів.
  • Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися ЕЦП (електронний цифровий підпис). Дубілет висловив сподівання, що туди встигнуть “прикрутити” і BankID.
  • Роботодавці зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.
  • Якщо у вас є трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр – самостійно або через роботодавця. Тоді вам зберігати трудову книжку, як носій інформації, не буде потреби.
  • Якщо хтось все ж захоче «колекціонувати» інформацію про свої стажі в трудових книжках, забороняти це не будуть. Можна все так же просити свого роботодавця робити в ньому записи і ставити штампи. Але ні працівник, ні роботодавець це тепер не зобов’язані робити.

Як писав “Вголос”, Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет планує за 6-9 місяців перевести в електронний формат документи, що стосуються кадрових питань в держорганах.