Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Creative Nursing, передає РІА «Новости».

«Ми знаємо, що прості прогулянки є чудовою вправою, але раніше наші колеги робили найрізноманітніші висновки щодо того, чи можуть вони допомогти позбутися від холестерину, зайвої ваги і знизити тиск. Ми перевірили, чи так це», - заявила Памела Фас (Pamela Fahs) з університету Бінгхемтона (США).

Фас і її колеги з'ясували, що прогулянки насправді допомагають позбутися від проблем зі здоров'ям серця і судин. Для цього вони спостерігали за життям сімдесяти молодих і літніх жінок, що живуть в Нью-Йорку і брали участь в різних добровільних програмах, які пропагували прогулянки і здоровий спосіб життя.

Кожна учасниця таких програм отримала від організаторів спеціальний прилад-педометр, що записував число кроків, пройдених мешканками Нью-Йорка. Вони постійно носили ці «крокоміри» протягом приблизно 10 тижнів, під час яких вчені періодично заміряли пройдену ними відстань і брали проби крові, а також заміряли ЕКГ і проводили інші дослідження, пов'язані зі здоров'ям серця.

Як показав аналіз цих даних, чим довше ходили жінки і чим регулярніше вони цим займалися, тим нижчим був рівень холестерину в їхній крові і тиск. Схожим чином змінювалися і кардіограма та інші аналізи, в тому числі вміст жиру в крові. Все це вказує на те, що прогулянки помітно покращують здоров'я серця і судин, якщо їх робити часто і регулярно.

Зараз вчені планують провести більш масштабні спостереження за участю чоловіків і представників різних етнічних груп, які допоможуть їм зрозуміти, чи існує цей ефект насправді і оцінити відмінності в його впливі на здоров'я представників різних статей і рас.