Демонстрація під назвою «Стоп пропаганді ненависті» відбулася ввечері в середу, 16 січня, на площі Повстанців Варшави. Такою була реакція на матеріал TVP, опублікований після смерті президента Адамовича. Про це пише польська газета Dzinnik.

Мітинг почався о 18-й годині під штаб-квартирою головних інформаційних програм громадського телебачення. На нього зібралися кілька сотень людей. Організатори поінформували, що маніфестація насамперед має «вшанувати пам’ять мера Адамовича хвилиною мовчання і звернутися до совісті тих журналістів, котрі створили такий огидний сюжет».

Мова йде про понеділковий випуск новин на TVP, в якому повідомили про смерть Павла Адамовича і використали коментарі декотрих політиків, чиї слова можуть слугувати «прикладами мови ворожнечі». Мітингарі висловили протест проти наклепницької та неправдивої інформації щодо мера Гданська. На їхню думку, саме роздмухування ненависті на TVP сприяло вбивству мера Адамовича.

«Не сумніваюся, що якби не TVP, Павло Адамович ще жив, — заявив журналістам Павел Каспжак, опозиційний політик. — Це не була випадкова жертва, це результат поширення ненависті».

«Маніфестація була організована спонтанно у Facebook. Ми хотіли мирно підкреслити свою протидію тому, що зараз відбувається на громадському телебаченні», — додав Адам Кендзеля, один із організаторів мітингу.

Маніфестація пройшла без ексцесів, за безпекою наглядала поліція. Близько 20-ї год. мітингарі розійшлися.

У відповідь TVP випустила заяву. «Польське телебачення як громадський засіб масової інформації завжди висвітлює найважливіші моменти, в т. ч. трагічні, такі як вбивство мера Гданська та траур, пов’язаний із ним. На жаль, трагедію останніх днів використовують безвідповідальні люди, щоб спричинити нову ескалацію ненависті», — йдеться в посланні. — А спроби призначити громадське телебачення відповідальним за події з Гданська передадуть до суду».

Як повідомляв “Вголос”, у польському Гданську під час концерту 13 січня напали на мера міста. 14 січня він помер. Похорон Павла Адамовича відбудеться о 12.00 у суботу 19 січня.