Про це 14 березня 2017 року під час брифінгу в парламенті заявив народний депутат України Андрій Іллєнко, коментуючи невідкладний законопроект глави держави про врегулювання проблеми подвійного громадянства. Водночас націоналіст зазначив, що цей документ є фактично копією того, який «Свобода» подала ще 2014-го року і який влада просто ігнорувала.

Свободівець наголосив, що в Україні склалася абсолютно ганебна й небезпечна ситуація з подвійним, потрійним громадянством вищих посадових осіб держави: «Ми виясняємо, що в Насірова та в багатьох депутатів, міністрів, олігархів є паспорти іноземних держав. І в підсумку отримуємо людей, які мають подвійну, потрійну лояльність на керівних посадах із доступом до державної таємниці. Цього допускати не можна, адже це питання національної безпеки. Тим паче, в умовах, коли Московія веде проти нас війну і її агентура, в тому числі з московськими паспортами, працює проти нас в Україні».

Водночас депутат прокоментував кроки влади, яка за три роки нарешті усвідомила, що з окресленим явищем необхідно боротися.

«Сьогодні внесли у порядок денний сесії законопроект Президента України, який позначений як невідкладний і саме врегульовує питання подвійного громадянства. Цей документ є майже повною калькою  з нашого свободівського законопроекту, який у Верховній Раді було зареєстровано ще 2014 року і який передбачає чіткий механізм протидії незаконному явищу подвійного громадянства, забороненого в Конституції. На превеликий жаль, за весь цей час – за кілька  років, доки законопроект лежить у парламенті – його навіть ніхто не розглядав. Документ навіть на комітеті не розглядали. Він лежав десь під сукном, бо ніхто не хотів до нього братися.

Минули роки, і ми побачили, в якій ситуації зараз Україна в цьому аспекті, побачили всі ці скандали – і нарешті дійшли до цього руки. Знаєте, треба діяти вчасно – тоді, коли про це говорять націоналісти, які завжди бачать, що потрібно в національних інтересах.

Звичайно, за цей законопроект потрібно голосувати. Нам не йдеться про те, наше чи не наше це авторство. Нам не шкода. Але важливо, щоби це відбувалося вчасно», – заявив Андрій Іллєнко.

Також націоналіст наголосив, що «Свобода» увесь час говорила про необхідність на законодавчому рівні заборонити торгівлі з окупованими територіями.

«Це ще один приклад того, що нарешті треба це зробити, а не дотягнути до крайнощів. Бо вже бачимо, що відбувається із цим жахливим силовим розгоном блокади», – зазначив парламентар.

«Вголос»