Сам факт інтересу Росії до Володимира Цемаха, якого підозрюють у причетності до збиття малайзійського боїнга рейсу MH17 над Донбасом, став показовим зізнанням Кремля у причетності до катастрофи.

Про це повідомляє Громадське.

«Якщо Кремль каже, що Цемах невинний, то чому їх так турбує доля українця? Тут традиційна історія «на злодію й шапка горить», сам факт інтересу до Цемаха став показовим зізнанням Кремля в причетності. Саме Москви, адже Москва вимагає видачі цієї особи».


Він також зазначив, що суд досить швидко — протягом 10 хвилин — ухвалив рішення про звільнення Цемаха з-під варти.

«Трактувати це можна двояко. Або чомусь потрібно було, щоб він був саме в такому статусі для обміну. Або це хитрий прийом, який ми самі ще не змогли оцінити, тобто Україна може сказати: «Ми не можемо обміняти Цемаха, бо ми не знаємо, де він», — зазначив Доброхотов.

Він додав, що інформація про видачу Цемаха з’явилася минулого тижня.

«Перемовники підготували список на обмін, там Цемаха не було. І в останній момент з Кремля був спущений наказ, що треба включити Цемаха. І якщо його там не буде, то обміну не буде взагалі. Це не просто рядовий персонаж, а ключова фігура. І тут, по суті, йдеться про шантаж», — додав журналіст.

Як писав "Вголос", 5 вересня Апеляційний суд Києва випустив з-під варти колишнього бойовика, який фігурує у справі про катастрофу малазійського Boeing рейсу MH17 Володимира Цемаха.

Володимир Цемах, якого підозрюють у причетності до збиття боїнга рейсу МН17 над Донбасом, заявив, що повернеться на непідконтрольну Україні територію за місцем реєстрації.