Відповідний проект закону у Парламенті зареєстрував народний депутат від фракції ВО «Батьківщина» Володимир Полочанінов.

У пояснювальній записці він пише, що на практиці засідання ВРУ інколи не можуть бути відкриті та парламент не може приступити до виконання своїх повноважень через відсутність кворуму, неучасть народних депутатів України в особистому голосуванні або через блокування президії, виведення з ладу системи голосування тощо.

Нардепи нагадує, що відповідно до норм Конституції, президент може розпустити Раду, якщо протягом тридцяти днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися.

«Припинення повноважень Верховної Ради України через бездіяльність народних депутатів України або їх дії, які призвели до унеможливлення проведення пленарних засідань та виконання протягом тридцяти днів Верховною Радою України своїх конституційних повноважень, як колегіального законодавчого органу, можуть свідчити про невиконання народними депутатами України своїх обов’язків, передвиборчих програм та спотворення народного волевиявлення, що повинно мати не лише політичні, але й відповідні юридичні наслідки», – пояснює Володимир Полочанінов.

Тому своїм проектом закону він пропонує заборонити брати участь у позачергових виборах до ВРУ в якості кандидата в народні депутати особі, яка була народним депутатом, але повноваження якої припинилися через розпуск Ради за рішенням президента.