Всі смартфони на базі ОС Android, які існують сьогодні на ринку, бувають двох типів: ті, що працюють на «голій» операційній системі, і ті, у яких поверх неї встановлена ​​оболонка або лаунчер. Останнім часом в мережі все частіше спалахують суперечки щодо того, який варіант кращий і ефективніший.

Продуктивність, швидкодія, енергоефективність. Здається, у прихильників телефонів на “голому” Android чимало вагомих аргументів на користь пристроїв без додаткової оболонки. Стандартні девайси на Android можуть похизуватися чистим робочим столом і не обтяжені додатковими сервісами, утилітами і настройками. Це означає, що вони надають власникові найбільшу свободу вибору - які програми встановити і чи встановлювати їх взагалі.

Але прихильникам фірмових лаунчерів також є що сказати. Зокрема, оболонка поверх Android надає власникові телефону стильний, найчастіше унікальний дизайн, корисні для користувача фішки і налаштування і максимальну кастомізацію.

Смартфон з фірмовим лаунчером є повністю готовим продуктом, який вимагає мінімум дій з боку користувача для його налаштування, втім пристрій на чистому Android, навпаки, може виглядати «сируватим» і недопрацьованим, особливо якщо ми говоримо про недорогі телефони на більш ранніх версіях цієї ОС. У них може бракувати багатьох базових додатків, таких як повноцінний файловий менеджер, а користувачеві доступний тільки мінімальний обсяг візуальних ефектів. Також там відсутні багато корисних штатних функцій, наприклад, по  встановленню пароля на окремих додатках - щоб зробити це користувачеві необхідно завантажити сторонні застосунки, які часто можуть містити рекламу або віруси.

У відповідь на основний аргумент на користь голого Android щодо швидкодії, прихильники лаунчерів мають інший аргумент: розробники оболонок, звичайно, знають, що будь-який лаунчер займає оперативну пам'ять і його наявність відбивається на продуктивності пристрою і на автономності. Ось чому вони успішно працюють над алгоритмами якісної оптимізації, постійно покращуючи їх.

Вдалим прикладом успішної роботи інженерної команди є бренд TECNO Mobile, який недавно випустив нову версію фірмової оболонки - HIOS 5.5, в якій передбачено економію енергії за допомогою інтелектуального алгоритму Battery Lab. Впровадження стратегій економії заряду може подовжити термін служби пристрою без підзарядки на цілих 10%.

На збільшення швидкості роботи в HIOS 5.5 спрямований ігровий режим: він прискорює завантаження ігор, швидкість мережі, оптимізує роботу сповіщень та перешкоджає отриманню зайвих повідомлень протягом гри. Звичайно, таку функцію від телефону на «чистому» Android годі й чекати, подібні особливості -  прерогатива фірмових лаунчерів.

Щоб розширити розуміння кастомізації, згадаємо ще кілька приємних функцій, які пропонує HIOS 5.5. Книголюбів напевно припаде до душі AI Режим читання: відповідно до умов середовища і особистих уподобань він автоматично регулює яскравість екрану, колірну температуру тощо. А спортсмени можуть скористатися спеціальним режимом Bike Mode, який допоможе відхилити дзвінок під час їзди на велосипеді і автоматично відправити відповідь, що абонент їде і не може говорити.

Серед персональних фішок HIOS 5.5 - розумне управління фотографіями, активувавши яке стане набагато простіше впорядкувати знімки і знайти потрібні файли.

Для любителів початитися через веб камеру існує прекрасний режим AI Video Beauty, він допомагає не хвилюватися з приводу зовнішнього вигляду під час відеодзвінка, адже штучний інтелект в режимі реального часу обробляє зображення користувача, роблячи його яскравішим і свіжішим.

Крім згаданих вище фішок, важлива оновлена ​​функція FACE ID 2.0. Користувачеві досить внести інформацію про власника в пам'ять пристрою, і смартфон  розпізнає господаря буквально з першого погляду. А з нещодавно доданим оновленням  «Виявлення закритих очей», розблокування телефону стало неможливим, коли людина спить або її очі закриті.

Розробники Android, звичайно, не стоять на місці і в останній, 10 версії, яка офіційно була запущена на початку вересня 2019, присутні довгоочікувана темна тема інтерфейсу та  близько півсотні інших Втім, поки що телефони з мобільною операційною системою Android 10 ще мало де можна зустріти, згідно з вимогами Google, виробники повинні будуть в обов'язковому порядку попередньо встановити нову ОС на телефонах, випущених після 31 січня 2020 року. Тим часом, смартфони з зручними, стильними та функціональними лаунчер продаються прямо зараз.

Нові камерофони TECNO Camon 12, Camon 12 Air і Spark 4 c фірмовою оболонкою HIOS 5.5 на базі Android Pie - новинки, які вже можна купити в Rozetka.com.ua і магазинах Vodafone по всій Україні.

Жителі Львова та Львівської області можуть знайти cмартфони TECNO в магазинах ЖЖУК і “Євротехніка” у своєму місті.

Ціна на смартфони цього бренду починається від 1399 грн, гарантія на всі моделі - 12+1 місяць, в комплект поставки вже входять чохол та гарнітура.

Підводячи підсумок в питанні, що краще - телефон з оболонкою або на “голому” Android, приходимо до висновку, що більшості користувачів підійде саме оболонка - з огляду на свою повну готовність до користування. Пристрій на чистій ОС необхідно, якщо ви просунутий користувач і категоричний противник сторонніх програм. Але оптимальним варіантом може бути саме симбіоз на смартфоні останніх версій ОС Android і якісного лаунчеру - від такої взаємодії користувач може отримати максимум користі і зручності