В ході телепроекту «Пряма розмова з країною» до Президента пролунало запитання зі Львова: «Чому ви дозволяєте, щоб у Запоріжжі стояв пам’ятник Сталіну, який організував Голодомор? Для нас справжні герої – Бандера і Шухевич, треба їм ставити пам’ятники, а не Сталіну в Запоріжжі».

На це запитання Віктор Янукович відповів, що в демократичній Україні ніхто не забороняє вірити в своїх героїв.

«Що стосується Шухевича і Бандери… Ні в якому разі нам не треба шукати прості відповіді на складні питання. І дуже важливо пам’ятати, що ми не повинні шукати розбіжності серед наших людей. А треба нам шукати як і на чому об’єднуватись, а хто буде вірити в яких героїв, – хай вірять: ніхто нікому не заперечує. Слава Богу, ми живемо в демократичній країні. Кожен має право на тих героїв, які йому ближче», - висловив думку Президент.

Окрім того, Віктор Янукович підкреслив, що Україна не буде переглядати своє негативне відношення до постаті Йосифа Сталіна.
«Історія дала оцінку Сталіну і, безумовно, Україна не буде переглядати своє негативне відношення до цієї історичної особистості», - скаазав Президент України.

Нагадаємо, 12 січня на президентському сайті з'явилося повідомлення про те, що суд визнав нед ійсним президентський указ про присвоєння лідеру Організації українських націоналістів (ОУН) Степану Бандері звання Героя України.

20 січня 2010 Віктор Ющенко присвоїв Степану Бандері звання Героя України.