«Важливим завданням держави є створення чесного суду, наближеного до європейських стандартів. Наша мета - формування незалежного і демократичного правосуддя», - заявив Президент.

Президент нагадав, що за останні роки судова гілка влади втратила довіру і авторитет в суспільстві через відсутність реформ в цій сфері: «Тому ключовим принципом судової реформи, який ми запропонували, це допомога не окремим судам, а реформування всієї судової системи ... І вже зроблена низка рішучих кроків на дорозі наближення нашої судової системи до європейських стандартів», - додав він.

Глава держави вважає, що «особливим позитивом є те, що положення закону про правосуддя і статус суддів не залишилися на папері ... Наша судова система вже не складається з різних розрізнених елементів, тепер це єдина система. Але судову реформу необхідно продовжувати. Тепер необхідно реформувати кримінальний судоустрій, який забезпечить права і свободи людини ... Одним із завдань також залишається боротьба з корупцією», - відзначив В.Янукович.

Натомість, за даними опитування Transparency International, Україна за рівнем хабарів, опинилася в одній групі з Азербайджаном, Литвою та Пакистаном. Найбільш корумпованими, на думку опитаних в Україні, є суди.