Про це Віктор Янукович сказав під час прес-конференції «Діалог з країною» сьогодні.

Президент вкотре наголосив, що він не має впливу на судову систему у країні, однак порадив працівникам ДПтС іти на компроміс у вирішенні конфліктних питань.

«Я не можу їм (працівникам ДПтС – Вголос) наказувати: «Ось це зробіть!», тоді я повинен відповідати, але свою точку зову я можу висловити. Я вважаю, що такі питання, як створення умов, наприклад для Тимошенко, які вона вимагає, які реально можна зробити, – я б прибрав ці камери, щоб не дратувати нікого. Якщо мене чують ці працівники, а мені здається вони повинні мене чути, я б дуже хотів, щоб вони мене почули, щоб вони це зробили», – сказав Віктор Янукович.

Він додав, що судові процеси, які зараз проходять над Юлією Тимошенко та Юрієм Луценком заважають українському суспільству та співпраці з міжнародними партнерами. Однак, за словами президента, втручатись і тиснути на правоохоронні органи, прокуратуру та суди він не має права.

«Треба, щоб суди якомога скоріше дали відповідь на це питання. Я вже казав, що по Луценкові , незважаючи на те, що він доволі часто в доволі різкій формі висловлюється, в тому числі й в мою адресу ( але я добре розумію його складний стан, і я звик, я політик), коли підійде той час, коли вже завершаться всі судові розгляди, коли пройде касація, можливо, ще касація вплине на це рішення, коли прийде черга президента, я буду на це питання дивитися», – сказав Віктор Янукович.

Він наголосив, що питання звільнення Тимошенко та Луценка мають вирішувати виключно суди, бо «практики штучної зміни законодавства під одну людину немає в жодній країні світу».