Лідер Партії регіонів Віктор Янукович критикує українську владу за те, що Україна потрапила до “Рейтингу нестабільності держав світу”.

Як повідомили у прес-службі Януковича, днями оприлюднено “Рейтинг нестабільності держав світу”, до якого потрапила і Україна. Прес-служба повідомляє, що дослідницькі центри The Fund for Peace і Carnegie Endowment for International Peace при складанні рейтингу враховували 12 критеріїв, які потенційно здатні привести до розпаду тієї або іншої країни, перш за все демографічні, економічні, політичні і військові чинники. У число 20-ти держав, які нині знаходяться на межі розпаду ввійшли: Берег Слонової Кістки, Конго, Судан, Ірак, Сомалі, Сьєрра-Леоне, Чад, Йемен, Ліберія, Гаїті, Афганістан, Руанда, Північна Корея, Колумбія, Зімбабве, Гвінея, Бангладеш, Бурунді, Домініканська Республіка і Центральноафриканська республіка. У другу двадцятку були включені країни, які, за певних умов, найближчим часом можуть опинитися в небезпеці. До їх числа увійшли і пострадянські держави - Узбекистан (24-е місце в загальному списку) і Україна (38-е місце). У цю групу також ввійшли, зокрема, Сірія, Ефіопія, Пакистан, Парагвай, Єгипет і Перу. У третю двадцятку були включені держави, у яких є значні шанси на розпад в майбутньому. Серед цих країн - Білорусь (43-е місце), Азербайджан (53-е) і Росія (59-е місце). Також у третій двадцятці, зокрема, Саудівська Аравія, Туреччина, В'єтнам, Нігерія, Філіппіни, Іран і Куба.

Як відзначає Янукович, очевидним є факт, що висновки західних експертів про теоретичну можливість розпаду нашої держави будувалися не на порожньому місці.

На думку лідера Партії регіонів, загроза нестабільності внутрішньополітичної ситуації в Україні виникла в результаті глибокого розколу суспільства, спровокованого “помаранчевим” сценарієм. “Я далекий від думки стверджувати, що ця нестабільність може призвести до розпаду держави. Водночас, я б не радив ігнорувати наявність факторів, здатних стимулювати небезпечні відцентрові процеси”, - зазначає Янукович.

За його словами, ці перестороги торкаються, в першу чергу, влади, яка “вперто не бажає враховувати об'єктивні закони розвитку суспільства. Чудово знаючи, як саме – на чиї кошти, і за чиїми політтехнологічними схемами - готувалися події минулого року на Майдані, Банкова продовжує вперто переконувати суспільство у тому, що “революцію творив народ”.

“З такою ж наполегливістю вона нав'язує думку про те, що наші прихильники – це, максимум, 12-15% населення України. Йдучи за логікою Президента, ці цифри не повинні наводити на думку про небезпечність загострення громадянського протистояння в майбутньому. Однак, варто пригадати, що буквально кілька місяців тому влада взагалі відкидала факт існування в Україні серйозної опозиції. Нам почепили “чорну мітку” історичного анахронізму, нас записали в розряд політичних маргіналів”, - говорить Янукович.

“Однак набагато серйозніше те, що тими центрами, де в Україні приймаються важливі рішення, ігноруються наші пропозиції щодо шляхів перерозподілу влади між центром та регіонами, не кажучи вже про ідею федералізації”, - зазначає лідер Партії регіонів.

За його словами, під час останнього телемосту на чотирьох телевізійних каналах 10 листопада Віктор Ющенко вкотре говорив “про так званий сепаратизм. Однак, при цьому він ані словом не обмовився про причини небажання регіонів бути “підстриженими” одними ножицями, тому що їхні смаки щодо “зачісок” явно розходяться”. 

Янукович погоджується з думкою про те, що “нам усім потрібно терміново сідати за “круглий стіл” і підписувати декларацію про порозуміння в ім'я майбутнього України. Однак, переконаний, що говорити необхідно не лише про чесні вибори весною майбутнього року. Мову слід вести, в першу чергу, про ліквідацію джерел напруги в суспільстві”.

На переконання лідера Партії регіонів, “слід розпочати нарешті серйозну розмову про те, що наявні розбіжності культурного та історичного характеру між окремими регіонами України одними заклинаннями не ліквідуєш. Ми повинні сказати одне одному відверто: ми різні, але це – не трагедія, а реальність, притаманна багатьом цивілізованим державам”.

“Ми повинні сказати собі і народові, що шлях до гармонізації етнокультурної неоднорідності України - у визнанні цього факту, а не в його в запереченні. І вже напевно – не в намаганні втиснути 48 мільйонів у прокрустове ложе унітаризму, в якому ніхто не відчуватиме себе комфортно”, - йдеться у коментарі Янукович, переданому його прес-службою.

“Якщо спільними зусиллями нам вдасться досягнути в цьому питанні консенсус – проблема 38-го місця у рейтингу нестабільності втратить свою актуальність”, - зазначає Янукович.

УНІАН