Таку думку висловила представник Луценка в Європейському суді з прав людини Валентина Теличенко в коментарі «Інтерфакс-Україна»в неділю.

«Це значить, що він судимий, але звільнений від відбування покарання. Хоч помилування і не знімає судимості, але тим не менше, дає можливість Луценку полікуватися, - повертає йому значну частину людських прав, він нарешті повертається до політичного життя України та навіть при бажанні може балотуватися в президенти» –сказала Теличенко.

За словами адвоката, незважаючи на прикрий осад, що залишився після незаконного рішення Касаційного суду, звільнення Луценка з-під варти « дуже важливим сигналом про те, що Україна таки хоче виконувати вимоги Європи, спрямовані на виправлення проблем у сфері правосуддя та виборів»

«Таким чином, з'явилася надія, що в листопаді буде підписано угоду про асоціацію», – резюмувала Теличенко.

Також вона висловила думку, що оскільки серед вимог Євросоюзу є й питання звільнення з-під варти екс-прем'єра Юлії Тимошенко, то президент може звільнити і її.

«Я не бачу підстав не помилувати Тимошенко, оскільки вона засуджена не за насильницький злочин і у неї також проблеми зі здоров'ям», – додала адвокат.

Теличенко підкреслила: «Сьогодні для держави Україна надзвичайно важливим є виконати принаймні ті вимоги ЄС, які не вимагають тривалого часу і зусиль».

Разом з тим, нардеп від «УДАРу» Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook написала щодо звільнення Луценка: «Ура! Але мова повинна йти не про помилування, а про реабілітацію!!! Він ні в чому не винуватий, окрім того, що опонент Януковича».

У свою чергу нардеп від «Батьківщини» Володимир Ар'єв написав: «Чудова новина на Благовіщення! Юра Луценко скоро буде на свободі! Наступний етап – позов до Європейського суду з прав людини, де будемо доводити що звинувачення проти нього були безпідставні і вигадані».

Як писав Вголос, у неділю президент Віктор Янукович підписав указ про помилування Луценка та екс-міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука. Прес-служба Державної пенітенціарної служби заявила, що цей указ було виконано в повному обсязі.

Джерело: УП