Про це він заявив під час виступу на засіданні Громадської гуманітарної ради, повідомляє сайт Президента. 

«Хмарочосам не місце в історичних центрах Києва, Львова, Чернівців та тих міст, де їх спорудження руйнує історичне середовище», - сказав він

«Хочу звернути увагу керівників місцевих органів влади на їх персональну відповідальність за збереження об’єктів національної культурної спадщини. Ми нарешті мусимо зупинити незаконне будівництво та реконструкцію, що загрожують руйнацією національних святинь», - додав він.

«Мова не про мораторій чи цілковиту заборону будівництва в буферних зонах. Адже реставрація пам’яток та створення туристично-готельної та музейної інфраструктури є невід’ємною складовою будівельної діяльності. Ми повинні запровадити таке регулювання містобудівної діяльності із залученням державно-приватного партнерства, яке існує, наприклад, в Кракові та Будапешті, Празі та Відні, інших історичних містах Європи та світу», - додав глава держави, відзначивши, що там жорстко регламентується не лише сама можливість будівництва, а й габарити будівель у плані та по висоті, а також характер їх архітектури.

«І ці правила мусять буди обов’язковими для всіх. Одне можна стверджувати вже зараз: хмарочосам не місце в історичних центрах Києва, Львова, Чернівців та тих міст, де їх спорудження руйнує історичне середовище», - підкреслив Глава держави.