Про це сьогодні повідомила радник Президента, керівник головного управління із питань конституційно-правової модернізації АПУ Марина Ставнійчук.

«Закон про об’єднання громадян передбачає два види громадських об’єднань. У першу чергу це громадські організації, які включають можливість діяльності громадян України і, разом з тим, передбачена можливість навчання громадських союзів, які дають можливість разом із громадянами України приймати участь в діяльності також і приватним юридичним особам. Це на підприємницька діяльність, яка має за мету отримання прибутку, а та, яка дає можливість організаціям забезпечити виконання своїх уставних завдань», - розповіла Ставнійчук.

За її словами, закон спрощує процедури та терміни реєстрації організацій.

«Орган, який реєструє те чи інше громадське об’єднання, перевіряє устав цієї організації на відповідність до законів і Конституції України і більше ні разу орган реєстрації організації не повинен провіряти питання відповідності тих чи інших установ. Сім днів має право розглядати орган реєстрації документів, це чітко визначена процедура», - наголосила радниця Президента.

Закон набуває чинності з 1 січня 2013 року у зв’язку з тим необхідністю внести зміни у низку документів і підзаконних актів.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла цей закон 22 березня.

Джерело: Подробиці